Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beteg a tengerimalacom? Eddig...

Beteg a tengerimalacom? Eddig ette a gyümölcsöket, zöldségeket, de 2 napja nem hajlandó megenni egyiket sem. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 14:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Szénát, magot, füvet kap? Ne adj neki akkor, ha nem kéri. Majd este vagy holnap jobb ízűen megeszi. Kedvetlen? csak ennyi a baj hogy azt nem eszi? Egyedül van? Fogyott? Ez így eléggé tág. Mióta van meg?
2012. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Szénát eszik vagy azt sem? Nem jó jel, ha nem eszik, mert akkor ott betegség van. Néhány malacka egyébként átveri a gazdit, és úgy csinál, mintha enne, de közben nem. Ha csak egy helyben gubbaszt és nem is aktív, ott már orvosi segítség kell! 48 óra éhezés már végzetes lehet egy malackának, mert a szervezete toxint termel saját maga ellen és beindul egy önmérgezési folyamat. Mindenképpen vidd el hozzáértő orvoshoz, lehet puffadás vagy hátsó fog problémák!
2012. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
A szénát megeszi, a tápot meg egyenesen imádja. Mindig mikor adok neki (naponta egyszer), már hangosan visít érte. Egyedül a gyümölcsöket/zöldségeket nem hajlandó megenni, pedig eddig ette. Hát az előző két napba nem volt olyan virgonc mint szokott, de ma megint nagyon aktív volt. Egyedül van és 3 hete vettem.
2012. jún. 6. 21:36
 4/28 anonim ***** válasza:
Majd szerintem megéri befektetni egy társba is. Mindenki írja hogy mert depis lesz, meg társas lény, a te szemszögedből (tapasztalat) majd azért kell hogy ne visítson meg hisztizzen egész nap:) Lehet érez rajta valamit. Ha más viszont megeszik, akkor nincs gond. Nálam is volt hogy az egyik nem akarta megenni a répát (pedig imádják), meg is ijedtem hogy beteg lesz, de utána láttam hogy zabálja a szénát. Most meg rengeteg füvet megesznek. Lehet unja, ha már pár napja ugyan azt adtad neki. Hagyj ki egy napot és majd utána megeszi szerintem :)
2012. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Hát nem sokára tervezek társat venni neki.

De a helyzet változatlan.: Három napja nem eszik. Kínáltam neki ubit, répát és paprikát is. Mindegy akkor, ma nem adok neki és meglátjuk, hogy mi lesz holnap.

Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 7. 16:48
 6/28 A kérdező kommentje:
Most nagyon furcsának találom az állatot. Folyamatosan mosakszik, tiszta nedves a lába meg a háta. És folyamatosan rág valamit.
2012. jún. 7. 18:35
 7/28 anonim ***** válasza:
Lánymalac? Nem lehet, hogy terhes volt?
2012. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az volna. 4 hónapos külön volt a himektől. Van valami baja, folyamatosan rág valamit. (talán a fogaiba van valami?) a tápot nem tudja megenni jelen állapotba.
2012. jún. 7. 19:00
 9/28 anonim ***** válasza:

Azt írtad 4 hónapos és 3 hete vetted. Ha nem tenyésztőtől vetted, akkor simán lehetett terhes! Lehet, hogy elvetélt.

A fogait megnézheted, hátha tényleg közé szorult valami, de ezzel még mindig nincs meg az oka, hogy miért csatakos!

2012. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A himek és a nöstények külön vannak választva azon a helyen ahol vettem. Nyalogatta magát és rágcsált folyamatosan, habár nem ételt. Én a fogairá gyanakszom, mert nem nagyon taplalkozik. De szemcseppentőből a vizet elfogadja
2012. jún. 7. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!