Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja a tengerimalacomnak?...

Mi a baja a tengerimalacomnak? Nem evett semmit de folyamatosan rágott valamit az elmúlt 2-3 órában. Eközben néha nyalogatta magát, tiszta víz volt már. Fogproblémák? FONTOS!

Figyelt kérdés
Nőstény malac, egyedül van egyenlőre, a hímektől távol volt tartva, eddig semmi gond nem volt.

2012. jún. 7. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is a fog jutott eszembe.

Nekem (anno) a malacaim néha igazán mohók voltak és annyira nagy hévvel kajálták föl a magokat, hogy megakadt egy-egy szem a foguknál.

Akkor csinált ilyen "nyammogó" rágást.

Én akkor, kivettem a mancsomba a malacot :-) megnéztem a cuki kis pofiját és szerencsére ki tudtam neki "húzni" a beakadt magot.

Remélem a tiednek sincs nagyobb baja.


Ha esetleg még sem ez, nem lehet, hogy melege van? (ez csak egy tipp)

Sok sikert a malinak és neked :-)))

2012. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is próbáltam megnézni a fogait, de nem engedte. Felhívtam az állatorvost, azt mondta, hogy altatni kell a malacot ahhoz, hogy a fogait megnézhesse. Ez komoly?

Köszönöm a választ, eléggé aggódom főként azért mert nem nagyon eszik és azért az baj.

2012. jún. 7. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi baja nincs! Az én malacom mindig megrágcsálja az almot, (persze ahol tiszta) akkor csak azt látni, hogy rág, de nem vett a tápból semmit. Nyalogatáskor meg egyszerűen tisztogatja magát. Nem értem miért fújtad fel ennyire ezt az egészet, hogy még az állatorvost is felhívtad. Nekem is nőstény malacom van, és ez itt mindennapos.
2012. jún. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy én fujnám fel. Nem tud enni se tápot se szénát és gyümölcsöt. Inni sw tud.
2012. jún. 8. 07:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, az első vagyok, ha nagyon nem akar semmit csinálni, akkor én elvinném a dokihoz.

(remélem semmi baja nincs)

Én meg megértem, hogy felhívtad a dokit!

2012. jún. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Etetni kéne fecskendovel, és sos rágcsálós dokihoz vinni. Ha nincs a közelben, azt nézd, hogy legyen gázos bódító berendezés a rendelőben.

Minnél tovább nem eszik, annál kockázatosabb az altatás. És a gázos a legkiméletesebb.

Máshogy viszont nem fogja engedni, hogy a fájó szájában kotorasszon egy idegen.

Ha hideg aktívan melegíteni is kell, nem elég a takaró.

Én szabit vennék ki. Persze nem részletezném kinek az életét kell menteni. :)

2012. jún. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!