Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúlnak hosszú távon nem...

Törpenyúlnak hosszú távon nem lesz baja a tengerimalac kajától?

Figyelt kérdés
Már több mint 1 éve ezt eszi és egészséges:)

2012. jún. 9. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő rágcsáló, nagyjából ugyanaz az étrendjük, szóval szerintem nem lesz baja tőle. De néha változtass kicsit az étrendjén, hogy ne legyen egyoldalú a táplálkozása.
2012. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oké,csak azért kap tengerimalac kaját mert van 2 tmalac és azok a nővéreméi és nekem van nyuszim de nincs pénzem (nővérem veszi a kaját,de külön nyuszi kaját nem vesz)
2012. jún. 9. 13:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja amit a nyúl ehet azt a tengeri malac is és ez fordítva is így van.
2012. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__1793184-h..

Én viszont ezt találtam.

(A nyúl meg nem rágcsáló.)

2012. jún. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem keverném.Amúgy hallywood foddos nyúltáp 410ft,500g,vagy 2hónapig elég.Nem egy nagy összeg kéthavonta.
2012. jún. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz baja. Egy nyuszi fő élelemforrása a széna úgyis. Meg adsz mellé minden nap neki valami zöldségfélét, vagy gyümölcsöt, főleg most, hogy otthon is mindig van valami olyan amiből tudsz neki is adni pár falatot. Szóval tápot így nyáron nem is eszik annyit.

De igaza van az előttem írónak is, sokáig elég a nyuszi kaja és nem is drága. Főleg, hogy ha mást is kap mellé.

2012. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:
A nyúl nem rágcsáló, és nem ugyanaz az étrendjük. A nyulak elsősorban fűevők, és csak minimális mennyiségben fogyaszthatnak mást. A malacok viszont rágcsálók, mindenevők, a táplálékuk bőven tartalmaz magvakat is, sokkal nagyobb a fehérjeigényük és inkább csak csemegézik a szénát. Ezen kívül a malactápok tele vannak C-vitaminnal, ami a nyúlnak nem kell.
2012. jún. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

de nem kap sokat csak minden este 2 közepes kanállal

a malacok meg együtt kapnak 2 kiskanállal(mert az egyik nagyon dagi és azért csökkentettem)

2012. jún. 9. 14:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy sincs szüksége a nyúlnak (a rendes nyúltápból se )többre,mint 1-1evőkanálnyira..Attól még szerintem jobb lenne,ha nekivalót adnál,de te tudod.
2012. jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Norina86 ***** válasza:

Platypus: a tengerimalac is fűevő, nem magevő és főként nem mindenevő. Az étrendje sokkal jobban hasonlít a nyúléhoz, mint más rágcsálóéhoz pl. hörcsöghöz, egérhez.

De a nyuszik és tengerimalacok immunrendszere más, ezért van kétfajta táp, a nyuszinak is inkább nyúltáp kellene, ha megoldható, a Halywood teljesen jó és nem drága.

2012. jún. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!