Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A házinyuszi az ami olyan kis...

A házinyuszi az ami olyan kis szelíd, hogy szobában lehet tartani? (lent)

Figyelt kérdés

Ilyenre gondoltam:

[link]


Tehát olyan nyuszi ami kb ilyen kicsike marad és lehet szobában tartani, az a házi nyúl? És ha kiveszem a ketrecből akkor nem félne tőlem? Megmaradna ott melletem?!


Köszi!!



2012. jún. 12. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:

A holland törpe és a toy nyuszi a legkisebb, bár utóbbi létét még sokan megkérdőjelezik.


Minden nyulat lehet szobában tartani (házit is), csak borzalmasan sokat rongálnak. Ha a nyuszi megszokott téged és a környezetet, akkor hagyd magától kijönni, ugyanis a nyulak kifejezetten utálják, ha kézbe veszi őket valaki.

2012. jún. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet lakásban tartani csak takarítani kell ne legyen büdös. nem fog félni, hamar megszokik téged és még oda is megy hozzád ha hívod.
2012. jún. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amit én házi nyúl néven kaptam a legtöbb fél méteresre is megnőtt. Attól függ, hogyan szoktatod de ismerni fogja a szagodat, szóval nem fog félni de általában lapít az összes, mikor simogatod. Nekem volt 19 nyuszim, mert vettem egy fiút és kaptam mellé egy lányt és szaporán potyogtak is belőle a kisnyulak. Szerintem megmaradna, viszont neked nehezebb lenne őmellette. Tündéri teremtés, de potyognak belőle a mazsolák, kellemes odourral árasztva el a szobát. Emellett ha a melledre teszed a nyuszik nagy többsége szeret pisilni. Legalábbis biztos lehetsz benne, hogy megtörténik, de már biztosan túl vagy ezen
2012. jún. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ez nem házi nyúl, hanem törpenyúl a képen, nem is lesz sokkal nagyobb, szobatisztaságra szoktatható
2012. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek: gratula, hogy hagytad a nyulaid ész nélkül szaporodni. Ezek után te csak tudod, milyen a nyuszikkal együtt élni. Egy jól tartott nyúl nem büdös és nem undorító. Naponta kell gondoskodni róla, kitakarítani a ketrecét, meg játszani vele, és akkor tündéri. Ugyanúgy tartható a lakásban szabadon, mint a kutya vagy a macska, ugyanis szobatisztaságra nevelhető.
2012. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első!

Linkelnél nekem toy nyuszi tenyésztőket?Rendes tenyésztőkre gondolok,származási lappal meg mindennel.

2012. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ötös válaszoló, köszönöm a gratulációdat! Valóban sok örömet okoztak, nagyon ritkán kellett füvet nyírni és vidám hangulat volt a kertben mindig, sőt az utcában ha síró gyerekkel mentek amint meglátta őket elhallgatott, és nevetni kezdett. Gondolom félreértettél valamit, mert 10 négyzetméteres elkerített helyet is csináltam nekik a kert végében, falra akasztható nagy rácsos aljú ketrecekben, ami alól tálcákra gyűjtve trágyának eladtam a kakit (nem lehetett kihagyni mert követelték:), és gőzborotvával tisztítottam mindent. Könnyen képzelted el, hogy lakásban tartok annyi nyulat, csak nincs ilyen ismerősöd?
2012. jún. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Dehogy azzal van a baj, hogy tenyészted! :) Ha felelősséggel csinálod. De ha a bak és a nőstény egy helyen van, akkor minden ellés után képes befedezni a nőstény nyulat. Ez a sok ellés pedig igencsak megterheli a szervezetét. Képzeld csak el: egyszerre szoptat és hordja ki a babáit.


Remélem te nem így csináltad. Csak erre értettem az "ész nélkül szaporítást", ha odafigyeltél arra, hogy a különböző nemű nyulak ne legyenek állandóan együtt, akkor bocsánat a hozzászólásomért.


Amúgy biztos tündériek lehettek a kisnyuszik! :)

2012. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!