Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Verekedő hímek? Mit csináljak?

Verekedő hímek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2 napja egy vásárban egy állatkereskedés standjánál vettünk 2 hím tengerimalacot. Már akkor is eggyütt voltak rakva. Mivel nem volt eddig tengerimalacunk, egyből megkérdeztük, hogy meg férnek e egymás mellett és azt mondták, hogy igen. Na hát hazavittük, és beraktuk őket a kialakított helyükre. (egy nagy terrárium egyenlőre) első nap nagyon félősek voltak, de mostanában felbátorodtak, pontosabban csak az egyik. Az viszont állandóan megtámadja a másikat... olvasgattam a neten a kiadott hangok jelentéséről, ez ilyen búgó hangót ad ki, aztán rátámad. Nem értem, mert nőstény nincs a közelükben.. most el vannak választva egymástól, de abba hagyták a szövegelést is. Mit tegyek?

2012. jún. 12. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell venni még 1 terráriumot vagy 2 ketrecet .
2012. jún. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a terráriumot választottad ketté, akkor időnként vedd ki az elválasztót, ha nagyon marakodnak, akkor tedd vissza.

Ez természetes viselkedés, a bátrabbik lesz a főnök és ezt tudatosítja a másikban.

2012. jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

Széna és víz mindig legyen mind a kettő előtt!

2012. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ők igy döntik el,hogy ki az úr. Szerintem ne vedd külön őket,mert akkor már mindig külön kell őket tartani. Ez a támadás nem fog örökké tartani, ha kiderül,hogy ki a főnök,le fognak csendesedni. Ez nem komoly náluk,hagyni kell őket együtt.
2012. jún. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta többször is megpróbáltam összereszteni őket, mindíg egymásnak mentek rövid időn belül. A végén, az egyik véresre harapta a másikat... azóta teljesen külön vannak. Egy másik állatkereskedésben azt mondták, hogy ne engedjük össze őket, mert kinyírják egymást. :(
2012. jún. 13. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez szomorú hír! Érdekes,mert eddig együtt voltak,nem 2 vadidegen malacot raktál össze. A Gemon honlapon tehetsz fel kérdést,hozzáértők válaszolnak,hogy ilyen helyzetben mit kell tenni. Az a legrosszabb lehetőség,ha egész életüket külön kell tölteni. Szóval mindenképp a Gemon-ban kérdezz!
2012. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!