Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell szétszedni két...

Hogyan kell szétszedni két verekedő kutyát?

Figyelt kérdés

A szituáció a következő. A két kutyus szépen játszottak kb. 20 percen át, aztán hirtelen vmin összevesztek és verekedni kezdtek. Odarohantam, az enyémet megfogtam a nyakörvénél fogva. A másik kutya gazdája még jóval odébb volt. Közben a másik kutya odakapott az enyémnek, aki sajnos mivel fogtam, nem tudott védekezni. Hibáztam :(

Mit lehet ilyenkor tenni, ha egymagad kell két kutyát szétszedni?


2012. jan. 14. 16:28
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ja.. és az odakapás következményeként vérzett a kutyusom szája :(
2012. jan. 14. 16:31
 2/24 anonim ***** válasza:
Én le szoktam őket önteni vízzel. Az mindig hatásos!
2012. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Itt ilyenre sajnos nem volt lehetőség, panelkutyákról van szó, lent játszottak a téren...
2012. jan. 14. 16:40
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
a tiédet fogd, közben a másikra fenyegetően morogj, mintha egy másik, nagyobb, erősebb kutya lennél (kissé hajolj felé, de ne a földig :)). ha a tiéd is hepciáskodik közben, felé és morrants, h szálljon ki a dologból, mert csak hergeli a másik kutyát, akik kizárólag neked kellene elzavarnod, hiszen annak a gazdija nincs ott, a te kutyusod meg csak olajat önt a tűzre.
2012. jan. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ma pont ugyanilyen szituációba kerültem, csak a másik kutya engem harapott meg a másik gazdi meg nem bírta megfogni a kutyáját. Én is fel akartam tenni ezt a kérdést, úgyhogy kíváncsi leszek a válaszokra.:) Remélem jól van Joey!:)
2012. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Úúú basszus, remélem nincs komoly bajod!

Joey jól van szerencsére, durmol :) Kijátszotta magát :)

Amúgy nem tudom min veszhettek össze, miután lenyugodott mindkét kutya, ugyanúgy játszottak.. Bár félve engedtem vissza, de úgy játszottak, mintha mi sem történt volna.

Pedig amúgy pont most ecseteltem Blue11-el privibe, hogy ha odaállok a két kutya közé, az megoldás lehet..

2012. jan. 14. 16:52
 7/24 A kérdező kommentje:
Mármint persze akkor állok oda közéjük, ha Joeyt megfogtam és mellettem van...
2012. jan. 14. 16:53
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb, ha a hátsó lábai előtt közvetlenül benyúlsz a hasához, ahol a mellbimbók vannak és úgy emeled fel a hátsó részét. Ez nem fáj neki, semmi gondot nem okozol ezzel. Itt a te kutyád (a nagy hév miatt előfordulhat) nem tud megkapni, a másik sem ér el téged, viszont a tiéd még tud védekezni, ahogy írtad. Húzd el a kutyát ebben a fogásban és közben ordíts minél mélyebb, fenyegetőbb és dühösebb hangon, ordítsd túl a verekedést, hogy mind a kettő kicsit megijedjen és visszavegyen. Miután a tiédet kivetted, kergesd el a másik kutyát, ha nincs a közelben a gazdája, aztán (legalábbis én biztos ezt tenném) egy komoly, nagy büntetést csinálj a kutyád felé (persze nem fizikait, az nem segít, emellett azért még az adrenalin dolgozik benne rendesen)

Jó, ha szoktatod a kutyádat otthon ehhez a fogáshoz, csak úgy benyúlsz a hátsó lábainál a hasához és felemeled kicsit, persze közben dicséred, ha nyugodt marad. Ha sokat csinálod, így nem fog annyira megijedni, ha verekedés közben ezt alkalmazod.

2012. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

ma 16:45 vagyok

Hát az biztos, hogy nem szívbajosak a kutyák és gyorsan megbékélnek!:D Nekem sincs komoly bajom, szerencsére a kezemmel fogtam fel a harapást és utána hamar el tudtam rántani, szóval csak egy pár csepp vérem vesztettem!:)

2012. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

ma 17:03


Köszi! Ezt a fogást alkalmazom legközelebb, ha verekedésre kerülne a sor :) Szerencsére Joey itthon bármit eltűr, úgyhogy nyugodt körülmények között ezzel sem lesz gond :)

Egyébként a másik kutyát is féltettem, mert Joey 2x akkora volt. Erre alattomos módon ő kapott oda, amikor már levettem róla Joeyt és állt mellettem...

2012. jan. 14. 17:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!