Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacot mibe tartsuk?

A tengerimalacot mibe tartsuk?

Figyelt kérdés
Egy fiatal nőstény el élne egy 50 literes akváriumban? A ketrec nem olcsó és még csak most vennék először tengerimalacot. Ha nagyon fontos ketrecben tartani várok még a tartással.
2012. jún. 14. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Előbb inkább legyen meg a ketrec, aztán a malac. Addig is nézelődhetsz a neten jó tenyésztők után.

Ketrecet egyébként vehetsz használtan is, jó állapotban, így nem kell 15-20ezerért újonnan venni.

2012. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy 50 literes akvárium kb. 60*30*30 cm-es (ez 54 liter), ez sajnos kicsi a malacnak. Gondold el, ha még a házikót is berakod, szinte semmi hely nem marad arra, hogy mozogjon szegény. Elég hamar megnő a fiatal malacod, és 25-30 cm lesz a hossza!

A 30 cm magasság még elég is lenne, de a 60*30 cm alapterület helyett legalább 80*50 cm-t javasolnak.

A malac egyébként jobban érzi magát ketrecben, mint akváriumban, mert az oldalról is szellőzik, meg tudja fogni a rácsot és nem csak felülről érik a hanghatások.


De legjobban úgy érzik magukat, ha ketten vannak, akkor viszont már 100*50-es ketrec kell (legtöbb helyen nyúlketrecként hirdetik).

Ki lehet fogni akciókat, például áprilisban féláron, 6000 Ft-ért lehetett kapni a Fressnapfban, figyelni kell, hátha megint lesz valami hasonló leértékelés!

Meg lehet nézni a különböző netes hirdetőoldalakat, használtan kifoghatsz nagyon olcsón jó ketrecet, akár malacokkal együtt!

Szerintem várjál még vele, addig is olvass minél többet róluk (pl. gemon.ro vagy malacok.hu) és nézegesd a hirdetéseket!

2012. jún. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hat azert en vizbe csak nem tennem
2012. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, ketrec után járok:D Tudom, hogy nem vízbe kell tenni még ha TENGERImalac is.
2012. jún. 14. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok

Nem azért írta a #3-as a vizet, hanem azért, mert te is, meg én is akváriumot írtunk. Ebből az "akva" vizet jelent. Helyesebb lett volna terráriumot írni, ahol a "terra" a föld. Én akkor is akváriumnak hívom, bár tudom, hogy nem helyes!

2012. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!