Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy cukker 4 hónapos bak lógó...

Yossarian18 kérdése:

Egy cukker 4 hónapos bak lógó fülű törpenyuszim van. Szeretnék majd mellé egy kislányt társnak. A kisfiú biztosan ivartalanítva lesz még előtte, de a kislányt nem szeretném alávetni egy ilyen műtétnek, ha nem muszáj. Meglesznek így is egymással?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 14:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Hmmm. Legszívesebben egyiket se "bántanám", de ha ketten vannak az egyiket muszáj ivartalanítani, ha nem akarom, hogy vég nélkül szaporodjanak. És kicsit kevésbé komplikált egy bakot ivartalanítani, mint egy nőstényt.
2012. jún. 15. 15:20
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazság szerint nem jól látod a dolgokat. Sokkal jobban jár a nyúl, ha ivartalaníttatod. Sokkal nyugodtabb lesz, nem fogják a nemi hormonok hajtani, nem lesz állandó szaporodási kényszere. Te is jobban jársz vele, mert barátságosabb lesz, és könnyebben lesz szobatiszta.


Ezenkívül a nem ivartalanított lány nyusziknál nagy kockázata van a különféle rákos megbetegedéseknek (méh- és, emlőrák, például). Ahogy telik az idő, ez a kockázat egyre csak nő, egy 5 éves nyúlnál akár 80%-is lehet.


Az ivartalanítással mindez megelőzhető. A műtét kockázata nagyon kicsi, és utána sokkal kiegyensúlyozottabb lesz a nyuszi, ezenkívül te is nyugodt lehetsz, hogy nagyobb biztonságban van. Attól még, hogy a bak ivartalanítva lesz, a lányt még hajtani fogják az ösztönei, és szenvedni fog, hogy nem élheti ki azokat.


Egyébként a műtét nem olyan vészes, hamar felépül belőle. Ezerszer nagyobb szenvedésnek teszed ki, ha áttétes daganat fejlődik ki benne. A műtétet altatás közben végzik, és semmit sem érez belőle az állat.


Úgyhogy gondold meg, hogy mindkettőt ivartalaníttatod. Te is, meg a nyuszik is nagyon jól járnak vele! :)

2012. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igazából ha a nősténynek éppen kedve van a hancúrhoz, akkor van hogy rámászik a hímre és elkezdi harapdálni, és úgy csinál mintha ő lenne a hím, igazán mókás látvány, szóval mindkettő ivartalanítása jobb lenne. (Én sem vagyok igazából mellette, de mindenki azt mondja hogy így jobb, akkor legyen így)
2012. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A nyulak nem igazán kedvelik a fajtársaikat. Nem javaslom, hogy vegyél még egyet.
2012. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nagy hülyeség. Egyedül nagyon magányosak, és igénylik a többi nyúl társaságát. De nehezen fogadnak el új nyuszit, mert a természetben is elkergetik a betolakodót. Ám ha egyszer befogadták, akkor szétválaszthatatlanok. Ápolják egymást, együtt alszanak és játszanak. Csak sok gazdának kényelmesebb rávágni, hogy a nyúl magányos állat, mert így elkerülik a hosszas bemutatási procedúrát. Amúgy az ivartalanított fiú+lány párossal lesz a legkevesebb gond.
2012. jún. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó ötlet :) De én is mindkettőt ivartalaníttatnám. Külön jó, hogy a bak nyuszid már megvan és hozzá fog érkezni majd egy nőstény, mert a nőstények területvédők tudnak lenni (akárcsak az enyém). 6-8 hónapos korában tudod ivartalaníttatni a bakot (de ezt biztos tudod), viszont ivartalanítás után is várj még, mert pár hét, akár 1 hónap is lehet, mire kiürülnek a szervezetéből a hormonok és bármilyen hihetetlen, ez idő alatt még lehetnek benne életképes spermiumok.

Utána hozd haza a nőstényt és tényleg csak azt tudom ajánlani, hogy ivartalaníttasd őt is :) Nagyon gyakori náluk az álvemhesség, a méhgyulladás is, előzd ezt meg!

2012. jún. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kényelmesebb?? Én megpróbáltam! Nem is egyszer! Egyik állatot sem fogadta el, vagy a másik állat nem akarta, hogy összebarátkozzanak. Úgyhogy baromi rizikós, és inkább nem szeretik egymást a nyulak...
2012. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ebben nem igazán értek egyet. Elhiszem, hogy neked nem sikerült, de az nem jelenti azt, hogy a nyulak magányos állatok. Sőt, ellenkezőleg!


Nehéz megfelelő párt találni, és ahogy mondod, rizikós. Lehet, hogy nem jönnek be egymásnak. De akkor sem azt kell mondani, hogy jó neki magányosan, mert nem jó neki. Vágyik arra, hogy családban éljen, mint az őse, az üregi nyúl.


Ott kolóniákban élnek, azon belül nagycsaládban, ahol szigorú hierarchiai rend uralkodik még az egyes csoportok között is. Külön van rangsor a nőstényeknél és a bakoknál, és az egész csoport anyaközpontú, tehát a nőstény állatok a dominánsak.


Különben nekem az összes nyulam együtt él, két lány és két fiú (mind a négyen ivartalanítottak). Öröm nézni, ahogy egymást ápolgatják, együtt alszanak, együtt esznek, és mindig egymás mellett vannak! :)Alig lehet különválasztani a csapatot! Megéri rászánni egy kis fáradságot, hogy barátot leljünk a nyulunknak.


Összebarátkoztatni meg semleges helyen kell, akár több napig, hagyni, hogy lejátsszák maguk között a csoportvitákat (természetesen nem hagyva, hogy sérüléssé fajuljon a dolog). Segít még, ha látják egymást a ketrecben, és pár naponta érdemes kicserélni őket, hogy a másik területén is legyenek. A csoportban a domináns állat vizeletével be kell dörgölni az új csapattagot. És a stressz is összehozza őket, érdemes elvinni közös autókázásra, vagy orvoshoz őket. Hosszabb-rövidebb idő alatt megbarátkoznak majd, és elfogadják egymást családtagnak.


Nem biztos, hogy szimpatikusak lesznek egymásnak. Mint ahogy az embereknek sem szimpatikus mindig a másik ember. Az egyedül tartott nyuszi szenved, neki szüksége van a fajtársaira. Te hiába vagy ott neki, nem tudsz nyúl lenni, nem tudsz "nyúl nyelven" kommunikálni vele.


Egy kis olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

[link]


Egy kis angol olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]


Ezekből is látszik, hogy a nyulak nagyon igénylik a társas kapcsolatokat, csakúgy, mint az őseik. A házi nyulak semmiben sem térnek el ettől.


A nyúl egyedül nem boldog!

(Legalábbis közel sem annyira, mint a párban, csoportban tartott nyulak.)

2012. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm minden hozzászólónak a segítséget! Akkor először ivartalaníttatom majd a bak nyuszimat (Smafu)ha már lehet, aztán majd még kap egy kislányt társnak, és őt is ivartalaníttatom. Igazából Smafu annyira jámbor, hogy néha el se hiszem. Azt nem bírom elképzelni, hogy ő agresszív lenne egy lány nyuszival, de remélem fordítva se lesz így, majd odafigyelek az ismerkedésnél nagyon, és betartom a tanácsokat. Egyébként abban nem vagyok biztos, hogy minden nyuszi szenved amelyiket egyedül tartják. A szenvedés ugye elvileg rövidebb életet jelent. Az ismerősömnek az egyik nyuszija 10 évig élt tök egyedül. Mikor meghalt szegényke akkor vettek egy másikat. Ő most szintén 10 éves, szintén egyedül van. De abban biztos vagyok, hogy boldogabbak, ha a fajtársuk is velük van. Sajnos én tényleg nem tudok "nyúlul". :)


Köszi még egyszer!

2012. jún. 19. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!