Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem eszik a nyuszim. Mi a baja?

Nem eszik a nyuszim. Mi a baja?

Figyelt kérdés

Vagyis, hogy eszik, de nem annyit, mint a kisebbik. Elszénázgat, iszogat, meg a tápból is mazsolázgat, de javarészt csak fekszik a ketrecben, vagy rendezgeti a dolgait (például az alomtálat rángatja).

Ez baj, vagy tényleg csak ennyit esznek a nyulak?



2012. jún. 15. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, lehet valami olyat evett ami nem tett jó neki (emberi kaja, vizes fű, hasonló). De az is lehet hogy valami lelki baja van, állatoknál is előfordul, az enyém napi fél zacskó füvet betermel, és mellé még egy kis tápot, zöldséget ami van. Hmm... még azt tudom mondani hogy vizsgáld meg az ürüléket, hogy olyan-e mint amilyennek lennie kell, ha nem akkor mindenképp vidd el egy állatorvoshoz.
2012. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ürüléke rendben van, és csak szénát, meg tápot kapott. Három napja hoztuk haza, és nem tűnik úgy, mintha lelki baja lenne. :) Nézelődik, ágaskodik, ugrál, dobálja a tálkáját, szénázik (bár nem fél zacskóval), és a tápból is evett egy keveset, de nem vitte túlzásba. Olyan fél maroknyit eszik mindig belőle. Szeret aludni, van, hogy egy óráig is alszik, aztán játszik megint.
2012. jún. 15. 16:51
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy új neki a helyzet, adj neki valami mást is, friss füvet pitypangot, kamillát, zöldséget gyümölcsöt, lehet hogy azt szívesebben enné.
2012. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Fajtája, kora, súlya is kéne. Meg a táp fajtája.

Lehet hogy a kicsit eteted túl. :)

2012. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Meg front is van, az is sokszor közrejátszik :)

Amíg eszik-iszik, rendes a bogyója állaga, nem gubbaszt, addig nincs baj :)

Egyneműek a nyuszik? Egy ketrecben vannak? Mennyi idősek?

2012. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem, külön vannak, egy lány, és egy fiú. A nagy (a lány), 1 kilós és egy éves, a kicsi (fiú) két és fél hónapos. Napi egy kis marék tápot kapnak (Halywood), és rengeteg szénát, amit meg is esznek. Inkább a pellet az, ami nem fogy. Mondjuk a nagy inkább pihen, a kicsi sokkal ritkábban. A bogyója szerintem rendes, de most szőrcsomókat találtam benne, és olyan fürtszerűen jöttek ki.
2012. jún. 15. 21:09
 7/15 anonim ***** válasza:
A fürtszerű ürülék az a bélsár,normális a nyusziknál.Elvileg újra megeszik és újraemésztik,de az enyém nem mindig eszi meg.Lehet,hogy melege van a nyuszidnak és azért ilyen kedvetlen.
2012. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát, az lehet. :) Amúgy ma már élénkebb volt és többet is eszik, mint eddig. De én nem a arra a fürtszerű ürülékre gondoltam, azt nem hagyja el, hanem megeszi. Ez normál nyúlbogyó, de össze van fűzve valami szőrrel.

Így néz ki: [link]

2012. jún. 16. 18:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Sok szőr van a pocijában. Sokat szénázzon. Milyen tápot kap?

Én két fajtát keverek, az egyik a Versele Laga Cuni Complete tápja - ebben van szőroldó is. Ill. én tartok itthon Nager malt szőroldó pasztát is és amint jönnek a láncos bogyók ill. összemegy a bogyója, egyből kap belőle és rendbejön! Figyelj rá nagyon, mert a sok szőr, ha nem tud kiürülni, bélelzáródást okozhat, amibe meg is halhat, ha nem kerül hamar orvoshoz! Ha egyáltalán nem eszik gubbaszt, nem kakil, akkor azonnal orvos!

2012. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem gubbaszt, és kakil is, csak olyan formátlan, szőrös izéket. Iszik és szénázik is, de nem tudom, hogy mi számít normálisnak. Mennyi a normális mennyiség? A nyúl egy nap és egy éjszaka alatt iszik meg 250 millilitert, és kb. annyi szénát, amennyi a szénatartó rácsban elfér (olyan 2 marék). Tápból egy kis maréknyit kap. Virgonc, a ketrecében is nyüzsög, de amikor kivettem, akkor is futkározott.
2012. jún. 16. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!