Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kedves sünisek! A kérdésem...

Kedves sünisek! A kérdésem annyi lenne, hogy normális-e, hogy a sünim nem hajlandó megenni a lisztkukacot? Illetve a "puffogás" megszűnik-e majd? Az utolsó kérdésem pedig, hogy: Normális, hogy az éjszakákat is átalussza?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos süniről van szó, csak a száraz tápot eszi meg, semmi élő állat, semmi gyümölcs, a tojásra rá se néz. A húst is csak nyalogatta..:( Aggódom miatta, hogy nincs-e nagyobb gond. Válaszokat előre is köszönöm!

2012. jún. 21. 02:22
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

basszus én nem is tudtam, hogy a süni megeszi a húst.


legutóbb is lazán hozzányúltam, de akkor féltenem kellett volna az ujjam?

2012. jún. 21. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Nem is tudtam hogy lehet házilag tartani, ugyanis védett állat.

A sün rovarevő, néha eszik tojást is, de a fő tápláléka a földben található rovarok.

Az, hogy átalussza az éjszakát, elég gáz, mivel éjszakai állat.

Szerintem a fő probléma hogy szabadon kéne engedni, mivel nem egy háziállat-típus. Ha ezt nem akarod, kérd ki egy állatorvos véleményét, mégiscsak ő a szakember.

2012. jún. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Igazából nem normális de túl sok baja nem hiszem hogy lesz tőle. Valószínűleg nem túl jó helyről vetted és nem kaptak túl gyakran. Kóstolgattasd vele, hátha előbb utóbb megkívánja. Addig tarthatod is a kukacokat, tegyél alájuk egy kis búzadarát, vagy zsemlemorzsát, vagy valamit.

Ha már majd eszi a kukacot, akkor lehet úgy is csinálni, hogy közvetlenül etetés előtt teszel be a kukacoknak gyümölcsöt. Elég gyors az emésztésük ugyan, de így talán egy kis tápanyag még marad bennük, mire a süni megeszi.

Egyébként nem egy nagy gyümölcsevők, végig lehet velük kóstoltatni a palettát, hátha valamelyiket szeretik. A banánt szokták pl, de max 1 karikát adj neki egyszerre. Pl van aki szereti a pritaminpaprikát.

A husit próbáld meg bébiétellel adni neki. Én úgy szoktam, hogy külön porciózva lefagyasztom a husit és műanyag jégkockatartóban a bébiételt is, mert egyszerre nem kell túl sok belőle. Nálam a répás és a sütőtökös a menő, ezeket általában szokták szeretni. Ha már ezt eszi, akkor ebbe lehet belekeverni villával összetört főtt tojást is kicsit. De elsősorban a fehérjéjét csak.


A puffogás normális. Minden nap kell vele foglalkozni. Ne hagyd magad megfélemlíteni, ha kell, akkor kesztyűvel vedd ki. De ha feladod sosem lesz szelíd. Barátkozzatok lassan, tedd a hasadra mondjuk tv-zés közben.


Nem egész este vannak fent, hanem szakaszosan. Felkel, eszik, sétál, játszik,alszik... Ő még kicsike, több alvásra van szüksége.

2012. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy kedves első kettő, nem keleti sünre vonatkozik a kérdés, hanem valamelyik fajta hobbisünre. Valószínűleg afrikai fehérhasú törpesünre, mert az a legelterjedtebb.
2012. jún. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül, hogy rossz helyről származzon, nekem is volt olyan almom, ahol négy kölyök mindig pukkadásig zabálta magát kukaccal, az ötödik meg rá se bagózott, belefeküdt a tápostálba, neki csak az kellett. Szinte mindegyik sün válogatós, de hogy melyik mennyire, azt meg egyede válogatja. Kínálgasd neki néha, változik az ízlésük olyan egy éves korukig, bármikor dönthet úgy, hogy ő most megeszi. Hagyd bent neki éjszakára, akár a tápba belekeverve is, aztán vagy megeszi, vagy nem :)

A puffogás nem biztos, hogy megszűnik, sünje válogatja. Nekem a fele bandám puffog, a másik fele nem, de ettől függetlenül mindegyik fogdosható, kezelhető, nem szúrnak, nem harapnak, csak magyaráznak, mert hát azért mégis, milyen dolog az, hogy én őket csak úgy kiveszem a ketrecből, nem tűrhetik szó nélkül :)) Meg hát nem mindegyik szeret ugyanannyira kézben lenni, ezt el kell fogadni, egyéniségek, nem plüssállatok. Mindenesetre ha megismer, és pozitív élmények érik őt veled kapcsolatban, szelídülni fog, ez biztos.

Egyelőre bármi normális alvás terén, hiszen még baba, a kisállatoknak kell az alvás, hogy nőjenek :)

2012. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ahogy írva is lett, "hobbi sün", afrikai törpesün :) Eszem ágában sincs szabadon engedni, azzal a lendülettel írnám alá a halálos ítéletét.


Imádnivaló kis teremtés.

A probléma vmennyire megoldódott, nem aggódok már érte. Nagy pocója van, mint a babáknak :)) rendesen kap enni, inni és foglalkozva is van vele. NEm puffog már, ha igen azt se szúró tüskével teszi, és csak jelzőhang, h nem jól fogom vagy akármi. Nagyon bátor a kezemben.

A lisztkukacot nem fogja megenni, tudatva lett velem. :) Akitől kaptam is mondta, h már nála se ette meg a lisztkukacot. Úgyhogy nem eröltetem feleslegesen.


Tényleg köszönöm az értékelhető válaszokat!

2012. jún. 29. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!