Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék patkányt, mindenképp...

Rattusz kérdése:

Szeretnék patkányt, mindenképpen fiút és többet mert a patkányok nagyon szociális lények és nem szeretném ha egyedül lenne csak azt nem tudom, hogy 2 pateszt hozzak haza vagy 3-mat meg hogy a fiúk nem fognak-e össze verekedni ha nagyobbak lesznek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem 3-t mert ha beteszed hozzájuk a kezedet hamarabb le eszik róla a húst!
2012. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Gyere adok neked 30at is, most láttam elöbb a fészernél. Akkora volt mint egy foxi, ha kell-írj!
2012. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Három patkánynak nagyobb ketrec kell, ha ezt meg tudod oldani, akkor hozhatsz annyit is. Ha normális tenyészetből hozod őket, akkor nem fognak verekedni, de amúgy előfordul olyan, hogy az ivarérett hímek megkattannak. Ez nem normális, viselkedéshibának számít, de a sima bolti, sokszor vegyesen(kígyókajának vagy díszállatnak, aminek épp megveszik) tenyésztett patkányoknál azért rendszeresen előkerülnek ilyen jószágok.
2012. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 emir72 ***** válasza:

Szerintem, ha még nem volt patkányod, csak egyet vegyél. Ki kellene tapasztalnod, hogyan nevelheted. Kettő patkány már egymást is neveli, és ha nem vagy eléggé tapasztalt, el fognak kanászodni, és könnyedén a fejedre nőnek.

Szocializálódásra te is meg fogsz neki felelni, mint társ. :)

Az ivaros fiuk néha össze fognak ugrani, ha mégis kettő mellet döntesz.

2012. jún. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már volt három patkányom is igaz különböző neműek(2 lány és 1 fiú)és külön voltak tartva,azért hogy ne szaporodjanak...
2012. jún. 22. 09:55
 6/6 emir72 ***** válasza:

Ha már van némi tapasztalatod, nyugodtan tartsad őket együtt, de ha nagyon elmérgesedne köztük a viszony, akkor mindenképp legyen egy "elkülönítőd" (ketreced).

Ha már kis korukban összeszoknak, később sem fognak komoly kárt tenni egymásban, pár apró csetepaté pedig hozzátartozik a szocializálódásukhoz.

2012. jún. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!