Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki kaphat szociális segélyt,...

Ki kaphat szociális segélyt, egyedül nevelem a kisfiam és nagyon nem jó körülmények között mert csak gyest kapok és az apja nem fizet semmit sem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj az önkormányzat szociális osztályára, vagy szociális előadóhoz és azonnal kérj információt! Az apuka ha nem fizet semmit: csak akkor tudsz lépni, ha elismerte a gyereket, nevére vette, ha elváltatok jogerős bírósági ítélet van és van remény a végrehajtásra. De ez sem 100 %biztosíték, én 15 éve nem kapok egy fillért sem a gyerek után.
2010. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Annyit fűznék az előzőhöz, hogy ha nincs remény a behajtásra, akkor az állam megelőlegezi a tartást, és majd ő behajtja apukán.

Ez a megelőlegezett tartás nem sok, de a semminél jobb.

2010. dec. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azért utasították el a megelőlegezést, mert nem volt remény a behajtásra. Ugyanis ez akkor kritérium volt. Most nem tudom hogy van, utánanézek én is.
2010. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát az nehéz lesz mert külföldi és eltűnt :-((
2010. dec. 21. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!