Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Túlnőtt a nyuszim foga?

Túlnőtt a nyuszim foga?

Figyelt kérdés

Ferdén áll neki, de azt nem tudom eldönteni, hogy kezd túlnőni vagy sem. Az evésben nem zavarja egyelőre. Fogalmam sincs, miért áll neki ferdén, úgy 2-3 hete amikor néztük, még nem volt neki ilyen, ez csak ma tűnt fel. Szénát általában eszik rendesen, most picit talán kevesebbet, de azt a melegnek tudtam be.

Csináltam róla képet, mi a véleményetek? Vigyem dokihoz ebben a negyven fokban vagy nincs akkora baj??


[link]



#fog #nyúl #törpenyúl #túlnőtt fog
2012. jún. 21. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Adj neki több rágcsálni valót. Állatboltban lehet kapni fogkoptatót. Szerintem ha most koptatnikezdi akkor nem lesz belőle baj :).
2012. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az a ferde fog le van törve, csak az ínye tartja. Alatta már biztos nő az utánpótlás. Ne ijedj meg, ha egyszer csak kiesik! Az orvos is csak ki tudná venni egy csipesszel.
2012. jún. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem mozog neki, stabil
2012. jún. 22. 08:06
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor genetikailag foghibás. Elég furcsa,ahogy ferde. Én elvinném orvoshoz, ő megmondaná, mi a teendő. De nem most, 40 fokban, hanem estefelé, vagy kora reggel.
2012. jún. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
El fogom vinni dokihoz. Csak fura, hogy elmúlt 1 éves, és eddig semmi nem volt a fogával...
2012. jún. 22. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég fura a foga az én nyusziaim foga után :S.
2012. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
adj neki keményet pl:szárított kenyeret, fogkoptatót, kukoricát, mogyorót, diót!valószínűleg túlnőtt a foga és hogyha nem adsz neki gyorsan keményet hogy kicsit koptassa a fogát vagy nem viszed el dokihoz be fog nőni a foga és meghal mert benő a foga az ínybe és nem fog tudni enni!
2012. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem azonnali hatállyal, mivel a nyúl nincs miatta közvetlen veszélyben, de minél hamarabb jó lenne ha elvinnéd nyúlhoz értő szakemberhez megmutatni a fogát mert ez biztosan nem normális fog állás. Az a gond hogy az első fogak rendellenességei kihatnak a hátsókra is, azok is túl nőhetnek miatta és azt már sokkal nehezebb kezelni.

Szárított kenyeret NE adj a nyúlnak, helyette inkább faágat, de a legjobb fogkoptató a széna. Ha azonban genetikai fog rendellenessége van akkor hiába a fog koptatás, nem megfelelően záródnak a fogak és ezért nem kopnak. Ilyenkor rendszeresen szükség van a fogak vágására, csiszolására.

2012. jún. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"chelsi1212 válasza:


adj neki keményet pl:szárított kenyeret, fogkoptatót, kukoricát, mogyorót, diót!valószínűleg túlnőtt a foga és hogyha nem adsz neki gyorsan keményet hogy kicsit koptassa a fogát vagy nem viszed el dokihoz be fog nőni a foga és meghal mert benő a foga az ínybe és nem fog tudni enni!"


Te jó isten. a kenyér, a kukorica, a mogyoró meg a dió VÉGZETESEK lehetnek egy nyúlnak!! Nem, nem, nem szabad ilyet adni nekik! A kenyérben lévő keményítő tönkreteszi a nyulak bélrendszerét, a kukorica, a dió és a mogyoró rémségesen hizlalnak és elzárhatják a nyuszi belét is. Ráadásul egyáltalán nem koptatják a nyuszi fogát.


A széna a legjobb fogkoptató, mert rágás közben a fogak egymáshoz dörzsölődnek. A fogkoptatóval meg kb. annyit érsz, mintha a táblát akarnád a krétával koptatni...semmit sem ér a nyúlfognak. Abban viszont igaza van, hogy el kell vinni sürgősen orvoshoz, hogy levágja a végét, ha túlnőtt. És ha nem vágja le, akkor ez lesz:

[link]

2012. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az ilyen száraz kenyeres, fogkoptatós meg egyéb okos válaszokat már alapból figyelmen kívül hagyom, mert látszik a válaszból, ki az, aki tudja miről beszél és ki az, akinek halvány gőze sincs a dologról.
2012. jún. 26. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!