Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi gyógyíthatja a nyulaimat?...

Mi gyógyíthatja a nyulaimat? HELP plz!?

Figyelt kérdés
Van 5 nyulam.1 ivarérett fiú,és 4lány mellé.Külön ketrecben van a fiú és különben a lányok.A lányok fülén,pontosabban leginkább 2-nek,a fül belső részén ien sárgás sebek vannak ,és valahol vérfoltok is.Mi lehet az oka,mert a neten kerestem de ott annyi tünetvan h nem értemmár.És ha megtudná mondani valaki h mivel lehet gyógyítani annak naon örülnék! D:

2012. jún. 30. 12:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szerintem a nyulad fül rühes. Az én nyulaimnak is volt ilyen bajuk. Nekem az állatorvos adott rá valamilyen folyadékot (bocs nem tudom a folyadék nevét). 4-5 alkalommal 3 naponta öntöttem a fülükbe és elmúlt.

Ha egy hónapon belül nem múlik el akkor keress egy normális állatorvost.

1-2 év alatt a rüh átterjedhet a nyulad arcára. Akkor már nem lehetne semmit sem csinálni. Nagy fájdalmak között pusztulna el.


Ha sikerül kikezelni akkor fertőtlenítsd ki az ólját. Vigyázz mert a rühesek rázzák a fülüket és akkor a rüh átmehet a többi nyúl fülébe, sőt még a másik mellette lévő nyúlólban lévő nyulak fülébe is. Rendszeresen ellenőrizd nyulaid fülét mert a rüh kiújulhat.

2012. júl. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!