Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van valakinek tapasztalata...

Van valakinek tapasztalata sünökkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Találtam egy sünit, szerintem még "babasüni", egyedül volt ezért befogtuk. Terráriumba tettük és itt van a házunkban. Tettünk alá forgácsot, füvet és leveleket. Adtunk neki tejet, meg is itta. Szerintetek engedjük el, vagy megtartsuk? Ha elengedjük, tud magáról gondoskodni? Mivel kell etetni? Hogy kell gondozni?

2012. jún. 30. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy sünicsaládunk, pontosabban nem a miénk, hanem csak itt laknak valahol a kertünkben a bokrok alatt. Minden este jönnek, és eszik a macskák kajáját (konzerv), isszák a tejet. Baja biztosan nem lesz, ha elengeditek, kis tálban tegyetek ki neki mindennap ennivalót, meg fogja találni.
2012. jún. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha elengedjük itt az udvaron, a kutyánk nem fogja bántani?
2012. jún. 30. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:

a kutyák nem szeretik a sünöket, még ha nem is bántják őket

a miénk veszettül szokta ugatni őket, meg piszkálja a nózijával meg néha felveszi a szájával és dobálja, bár megölni vagy megsérteni sosem szokta őket

2012. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt nem említetted, hogy kutyátok is van. Ebben az esetben jobb, ha egy darabig a terráriumban nevelgetitek, aztán ha nagyobb lesz, kiviszitek valahová mezőre/erdőbe és elengeditek.
2012. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már tud egyedül enni, akkor engedjétek el valahol, autóforgalomtól mentes helyen. Tejet pedig NE adjatok neki, a sünök laktózérzékenyek, könnyen hasmenésük lehet tőle, ami minimum nem tesz nekik jót, rosszabb esetben bele is halhatnak. Száraz kutyakaját, macskakaját, konzervet, husit, rovarokat adhatsz neki legközelebb, ha ilyen lesz, de most engedd szabadon. Megtartani nem szabad, mivel védett állat, a természetben a helye, és egyébként sem lakásba való, hangos, büdös, és rettenetesen nagy a mozgásigénye.
2012. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 eszter888 válasza:
Szia.A süniknek nem szabad adni tejet mert vannak benne olyan dolgok amiket nem tud megemészteni.Inkább macskatejport,mi is azt adtunk neki mikor tavaly 2 baby sünit felneveltünk.Ha már bújnak ki a fogai adhatsz neki macskakonzervet,tücsköt sáskát,gyászbogárlárvát,lisztkukacok,viaszmolyt,zöldség gyümölcs stb.
2012. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 valaki : válasza:

Isteneeem,babasüni? ^^ Szerintem ha már nem olyan pici és nincs semmi baja,engedjétek el,mert el fog szokni a szabad élettől,és később nem fog tudni gondoskodni magáról.

Amúgy szép tőled,hogy befogadtad,az emberek nagy része vagy otthagyja vagy belerúg egyet -.-"

2012. júl. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A sünit már elengedtem. Pár napig volt csak nálam, macskakonzervet és sült csirkehúst meg főtt tojást adtam neki, de úgy láttam, hogy el tudná látni magát, és hát nem tudott annyit mozogni a terráriumban amibe beletettem, szóval elvittem egy neki való helyre. Remélem jól van. :)
2012. júl. 21. 13:54
 9/9 anonim ***** válasza:
múltkor láttam egy szegény pici sünit, amin átment egy autó :'((((((((((((((((((((
2012. júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!