Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van tapasztalata a...

Valakinek van tapasztalata a GalaktivBio - Külső parazitastop oldattal kapcsolatban? Kullancsok ellen.

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom! Először is tiszta olaj lesz a kutya szőre vagy 2 hétig, ha rárakod. Tavaly használtuk, szerintem semmit sem ér, 3 naponta szedtük a kullancsot a kutyáinkból. Ha olcsót és jót akarsz, akkor Beaphar, vagy Duoband bolhanyakörvet vegyél. Ezek hatásosak.
2012. márc. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk bevált. Bolhák ellen 100%-osan, amióta ezt használjuk azóta csak 1 kullancs volt benne (de szerintem azért mert már akkor letelt a 2 hónap hatóidő).

Tényleg pár napig kicsit zsírosabb tőle a szőre, ahol ráraktam, de nem olyan vészes.

2012. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Azt kifelejtettem, hogy minden kezelt állatnak korpás lett tőle a bőre. 3 kutya + 2 cica.
2012. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szomszédom használja már vagy 2 éve ezt a kutyáira. Erdőre, mezőre nem járnak, talán hetente vagy kéthetente sétáltat akkor is csak szigorúan járdán (bár ott is van kullancs). Szóval nem tudom mennyire állná meg a helyét. Mi régebben Prac tic-ot használtunk, nagyon jól bevált. 40 kg.os kutyára 2000 Ft-ért vettem kb.
2012. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha,csak a lakásban tartod a kutyád akkor jó. ha,csak a városi beton-dzsungelben akkor 1-2 hétig esetleg jó.

de..erdőre-mezőre sza....rt sem ér :)

ezek a " BIÓ " jelzésű szerek elméletileg arra valók, hogy a szagukkal távol tartsák a szúnyogot-legyet-kullancsot-bolhát : miért : mert keserűanyagot tartalmaznak ( pontosabban citromolajat, illetve különböző gyümölcsök illóolaját ) ....hasonló a házipor elleni " kapok -szálhoz "( keserűanyagot tartalmazó len szerű növény )a házipor = poratka ürüléke (ezekre allergiás az emberek fele )és a poratka nem bírja ezt a fajta növényt ) DE.. a kutyákat is zaklató szúnyog-bolha-kullancs-légy ellen semmit nem érnek :)

mert csak az illattal próbálják távol tartani az élősködőket. csak ezt az élősködők nem tudják, így vidáman élnek a kutya szőrében :)

a legjobb a spot-on csak sajnos drága,persze ezekből is a csak vényre kaphatóak : pl: prac-tic.

udvaron tartott kutyák esetében a kiltix nyakörv verhetetlen ,csak az is drága.

a bió szót használó termékek ????

a kutyámon vagy 15-20 különböző félét kipróbáltam ( a barátomnak kisállatboltja van, mi teszteltük a termékeket)

hát az eredmények ismeretében ,aki a kutyájával kirándul, az vagy kiltix,vagy valamely jó minőségű és így drága spot-on !!!

létezik jó minőségű bió spot-on ,csak drágább mint a többi ( 1 ampulla 1-2 hétre -ára 1 000.-ft )!!!!

a gyebgébbek kedvéért SPOT-ON = rácsepegtetős oldat = a kutya szőrére kell rácseppenteni , a kutya mérete alapján kell vásárolni, kiszerelése : 1-2-3-4-5 ml / ampulla .

hatékonyság 1-2-3-4 hét, illetve a jobbak 6-7-8-hét !

szerintem a legjobb a prac-tic nevű !!!

2012. márc. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

lemaradt .

spot-on : a kutya szőrtüszőiben eltárolódó ,IDEGMÉRGET TARTALMAZÓ ( a paraziták idegrendszerét blokkoló, és így őket elpusztító szerek ) amik csak a parazitára veszélyesek !!!

a kutyákra nem !!

bió spot-on :a kutyák szőrén megtapadó illóolajakat tartalmazó ,és az illatukkal a parazitákat távoltartó szerek .

jól hangzik, csak éppen nem sokat érnek.

2012. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szlory ***** válasza:
Az embereknek szánt kullancsriasztója verhetetlen. Főleg ahhoz képest, hogy annak előtte különféle vegyszarokkal próbálkoztunk és a rekord 1 túra alatt 5 kullancs volt. Ami utána 0-ra csökkent, ugyanott.
2017. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!