Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 1-2 napja nagyon válogatós...

1-2 napja nagyon válogatós lett a tengerimalacom, és le is fogyott kicsit. Mitől lehet? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

3 éves hím tengerimalacom van. Eddig semmi baja nem volt, jó kedvű, ugrándozó volt. Mindig rohant,ha tudta, hogy viszem neki az ennivalót. Kikapta a kezemből a salátát, uborkát, paprikát.. mindent. Változatosan etettem. Szoktam neki az udvarunkból füvet is szedni és szárítva vagy frissen adni neki, illetve a pitypang leveléért és száráért odáig van.

Soha nem volt baja semmitől sem.


Most viszont pár napja étvágytalan vagy válogatós.. Nem is tudom minek mondjam:

Tegnapelőtt csak a paradicsomot volt hajlandó megenni. Tegnap reggel a paradicsomot és a füvet. Délután, este már csak a paradicsomot. Ma reggel meg a paradicsomot nem ette, csak az uborkát. Most délután egy kis darab uborkát evett meg, a többit ott hagyta. Paprikából is éppen harapott (pedig mindig az volt az első számú kedvence)


De amit mindig megeszik, most is és teljesen odavan érte az a pitypang levele és szára. De hát az meg nincs végtelen.. és nem tudom mi lehet.. és ahogy tapintom picit le is soványodott.


Az hozzátartozik a történethez, hogy tegnap észrevettük, hogy bolhás, pedig nem is vakarózik, csak amennyit mindig szokott. Vettünk spray-t neki. Majd pár nap múlva meglátjuk használt-e.


Valakinek valami ötlete van? El akarom vinni állatorvoshoz, de azért érdekelne hogy valakinek a malacával történt-e már ilyen?



2012. júl. 1. 19:40
 1/5 A kérdező kommentje:
És nem nyüszít, nem tűnik kedvtelennek sem.
2012. júl. 1. 19:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon meleg van, ilyenkor sokszor kevesebbet mozognak és kevesebbet is esznek. Hűtsd a malackát, tegyél be neki hideg járólapot vagy csempét, hidegvizes palackot!

Tedd fel mérlegre, ha egy hét alatt 5 dekánál többet fogy, akkor az nem természetes (gondolom most egy jó kilós a malac).

Nagyon figyeld a híreket, nehogy szúnyogirtás után szedj neki valamit a kertből, meg figyeld, hogy a szomszéd se permetezzen (vagyis olyankor ne szedj neki semmit)!

Most már benyalogatja a bolhasprét is, nem biztos hogy használ neki! Jobb, ha átnézed és kézzel kiszeded azt a bolhát, amit látsz!

Az enyémek a petrezselyemzöldért és az akáclevélért vannak oda!

2012. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, ilyenkor sok állat kevesebbet eszik, bár az enyéim nem, de ők még csak 5 hónaposak, szóval nekik muszáj enni. De ha tényleg sokat fogy akkor érdemes állatorvoshoz vinni.
2012. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is a nagy meleg miatt lett étvágytalanabb. Tegyél a ketrec tetejére vizes törölközőt,meg jeges vizes flakont és csempét a ketrecbe. Viszont azt olvasom,hogy szinte minden nap adsz neki paradicsomot,meg uborkát is gyakran, én úgy tudom,hogy az ilyen lédús zöldségek,mint a paradicsom,uborka,paprika nem szabad gyakran és sokat adni,mert puffaszt. Szóval az is lehet,hogy felpuffadt,azért étvágytalan. Ubiból csak 1 karikát szabad adni,paradicsomból 1 cikket és nem minden nap.
2012. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most úgy tűnik tegnap (hétfő) óta egyre több mindent eszik meg és hízott is kicsit. Szerintem is a nagy meleg van rá hatással, mert amúgy futkos, ugrál, jó kedvűnek tűnik. Csak étvágytalanabb. De mondjuk én is az vagyok. Mindenkit kiborít ez a nagyon meleg időjárás :(


Utolsó válaszoló: És ha csak a paradicsomot és az uborkát eszi meg, akkor mit adjak neki???! :S

2012. júl. 4. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!