Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok nekem ajánlani olyan...

Tudnátok nekem ajánlani olyan kisállatot, ami nem büdös?

Figyelt kérdés
Na jó, hülyén hangzik a kérdés, de szeretnék egy tengerimalacot, vagy törpenyulat, anyukám viszont nem engedi mert büdös. Légyszi, akinek van tapasztalata, vagy ismer ilyen KISEMLŐST, ami nem büdös, az írna nekem légyszi? Előre is köszi mindenkinek!:)

2012. júl. 5. 14:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A forgács helyett fapelletet, vagy csutka almot kell használni, azok beszívják a nedvességet, és szagtalanítanak.

Heti 2 takarítással és megfelelő alommal a malacka se büdi. :)

2012. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat, nos, elhiszem hogy a teki is ragaszkodó, meg szeretem a teknősöket nagyon(nézd mi a nicknevem:D), csak oylan állatban gondolkodok, amit ki lehet venni, lehet simizni, ilyesmi:)
2012. júl. 5. 14:30
 13/22 anonim ***** válasza:
nekem 2 vadászgörényem van komolyan mondom nem viccelek hogy nem büdősek...sok állattal laktam már együtt...ha pl a cica belepiszkit az alomba az gyorsan büdi lesz és azonnal cserélni kell az almot...viszont ha a görik pisilnek vagy kakilnak az nem erős szagú és kis mennyiségű ezért 2 naponta elég cserélni és akkor sem jön a szaga. Esetleg tarts cicát vagy kutyát és szoktasd úgy hogy kinnt pisiljenek (ki kell őket vinni napont 3x4x és nincs az "alomnak" szaga.
2012. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
a tekit is ki lehet, alszik a tenyeredben,meg az üledben, miközben a feját simogatod. de persze nem akarlak rábeszélni :)
2012. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 ZaraMedusa válasza:
100%

Szerintem a csincsilla jó lehet, nekem is van.

Viszont elég nagy ketrecet igényel, melyben fa pellet alom van, kb.1,5 hetente "kell" cseréljem alatta, de még akkor sincs szaga. Csak a sok bogyesz miatt :D

Viszont valóban figyelembe kell vegyed, hogy a kedvencek időt igényelnek!!!! és törődést!

2012. júl. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
Nekem dzsungáriai törpehörcsögöm van, 40x20as terráriumban. Forgácsot használok alomnak. Egyáltalán nincs gond a szagokkal, hetente egyszer ha kitakarítom bőven elég.
2012. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
86%
A nyuszik szobatiszták tehát elég csak a nyuszi wc-t takarítani:) és szerintem egyáltalán nem büdösek, ha fapelletet használsz és sűrűn takarítod. Viszont kb 3 hónaposan már ivarérettek és olyan 8-9 hónaposan lehet ivartalanítani őket, addig büdösek tudnak lenni, mert így jelölnek. Sőt, addig az is lehet, hogy összevissza pisilnek meg bogyóznak, de általában az ivartalanítás után újra szobatiszták lesznek. A többi állatról nem tudok nyilatkozni:).
2012. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszoló miért lett lepontozva?
2012. júl. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
47%
Én a macskát ajánlom, nem tudom, az mennyire kisemlős. Gyakorlatilag percek alatt alomhoz lehet szoktatni, ami nem büdös, ha nem túrod föl. Ha pedig feltúrod, gondolom már úgyis takarítani akarod. Egyébként, ha halat akarsz, mindenképp vegyél hozzá algaevőket, és akkor még takarítanod se kell az akváriumot, pláne, ha van hozzá ilyen vízkeringető rendszer. És még valami. Az alganyalóknak eleinte, amikor még hót tiszta a víz, kell adni algatablettát, különben éhen döglenek. Még egyszerűbb, ha eszel be vízinövényeket. Azok gyorsabban algásítják a vizet, ergo az algaevők is tudnak táplálkozni. Viszont tisztán tartják az akváriumot, ez tény.
2012. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A legjobb a borz, abból is egy fiú. Szinte semmi szaga nincs és nagyon aranyos!
2012. júl. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!