Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milegyen? Kb egy honapja...

Milegyen? Kb egy honapja vettem ket fiatal (par honapos) tengerimalacot. Mindketto fiu, neha vitatkoztak, de amugy elvoltak. Ma meghalt az egyik. Tobbi lent.

Figyelt kérdés
azota a kis tarsan latom hogy nagyon szomoru, keresi a masikat. nagyon hallgatag lett. amugy a kedvenc eteluk a salata meg az uborka volt.
2012. júl. 5. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mitől halhatott meg? Nem lehet hogy nagyon vizesen adtál nekik a salátából, és felfújódott? :S Volt elég vizük?
2012. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nem tudom mitol... de ha mindkettojuk ugyanazt ette, akkor hogyhogy csak az egyiknek lett baja?:S vagy lehet oneki gyengebb volt a szervezete?

amugy mindig megmostam a salit mielott kaptak, amugy nem tunt felfujtnak a picike, sot... amugy mintha urulekben fekudt volna, nem tudom hasmenes is volt-e... amugy fogalmam sincs hogy szamit-e, de ugy 2 hete volt ugyancsak neki egy kisebb hasmenese, gubbasztott egy ket napig, utana helyrejott.

nagyon sajnalom a megmaradt kicsiket, nem tudom foglalkozzak-e tobbet vele ebben az idoszakban, vagy inkabb hagyjam kicsit egyedul.

2012. júl. 5. 19:10
 3/12 A kérdező kommentje:
vizuk az volt, de nemigen ittak.
2012. júl. 5. 19:11
 4/12 A kérdező kommentje:
- a sok amugy
2012. júl. 5. 19:11
 5/12 A kérdező kommentje:
30 fok korul ingadozik a homerseklet a lakasban, lehet hogy az is hozzajarult:S
2012. júl. 5. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Enyémeknek egy nap 2-szer, 3-szor is kell vizet cserélni mert megisszák. Mindenképp törődj a másikkal. Eleinte lehet hiányozni fog neki a társa. Ha kiheverted, és a malacka is "túllépett" rajta, szerintem vegyél neki egy társat, hiszen társas lények a malackák nagyon :). Hát lehet el kellett volna vinni állatorvoshoz mikor először ment a hasa, lehet közrejátszott az is a halálában. Sajnálom nagyon, hogy meghalt :(
2012. júl. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
talban van a viz, lehet hogy nem tud inni? hogy lehetne raszoktatni vajon?
2012. júl. 6. 09:12
 8/12 anonim ***** válasza:

először is, részvétem a malackádért. simán lehet, hogy az egyikőjük gyengébb szervezetű volt, a malacok sem egyformák. valószínű, hogy a hasmenés is közrejátszott a halálában. (vagy legalábbis annak az oka.)

a tartásról: tálban nem szerencsés a vizet tartani, inkább itatóban, fém szopókával - de ahhoz hozzá kell szoktatni őket. nem hinném, hogy a tálból azért nem ivott, mert nem tudta, hogy kell. én azt tudom elképzelni, hogy túl sok zöldséget adtál neki, és ezért nem kívánta a vizet. a hasmenés is lehetett ettől.

egyébként a másik malac mellé jó lenne egy társ, mindenképpen kisfiú, lehetőleg nála fiatalabb, mert nagyon magányos lesz... próbálj meg tenyésztőtől venni, ők megbízhatóbbak, mint a kereskedésben. merre valósi vagy? ha pesti, privátban tudok ajánlani jó tenyészetet és állatorvost is. (egyébként ha a gugliba beírod, hogy tengerimalac, az első oldal, amit kidob, nagyon hasznos infókkal szolgál.) 19L

2012. júl. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. még valami: a 30 fok nem jó a megmaradt malackának, mert a tengerimalacok nem tudnak izzadni, tehát nincs mivel hűteniük magukat. én most azt csináltam, hogy egy jégakkut jól beletekertem egy rongyba, és betettem a ketrecbe, most azon fekszenek :) úgy 6-8 óránként cserélem. csak vigyázni kell, hogy jól csavard be, nehogy közvetlenül a jéghideghez érjen a kis teste. de ha nincs jégakku, akkor tegyél be egy ásványvizes üveget a mélyhűtőbe, és pár óra múlva tedd a ketrec tetejére, az is hűsít valamennyire. emellett célszerű félnaponta cserélni a vizüket, és az sem árt, ha a szobában megy a ventilátor/klíma. (persze ne közvetlenül érje őket a hűvös.) plusz, én napi egyszer-kétszer átsimogatom a szőrüket vizes kézzel - ezt rettenetesen utálják, de az állatorvos szerint nem rossz dolog :)
2012. júl. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
velem is történt ilyen csak nekem a hörcsöögeimmel na 2 volt eggyik meghal vettem neki egy másikat majd a 2.-ik is meghalt és akkor a harmadik is szerintem ne vegyél
2012. júl. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!