Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hím vadászgörénynek is...

A hím vadászgörénynek is intenzívebb lesz a szaga, ha nagyobb lesz vagy csak a nősténynek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Annak is. De minden görényt, nemtől függetlenül ivartalanítva ajánlatos tartani. Egészségi okokból is, nem csak a szaga miatt. A görényeknél ez sokkal fontosabb, mint pl a kutyáknál.


"A lánynál a túltüzelés miatt, ugyanis ha pároztatással (vagy hormoninjekcióval) nem mulasztjuk el a tüzelést, magától nem múlik el. A fokozott ösztrogénszint pedig problémákhoz vezet: szőrhullás, csontvelő degenerációja, mely egy visszafordíthatatlan folyamat, és az állat elpusztulásához vezethet."


"Az ivarosan aktív időszakban a legtöbb hím görény szó szerint még az ózonlyukat is a magáévá tenné, ha nem lenne olyan messze; a markáns kanszag, a jelölgetés és az agresszív viselkedés elviseléséhez a gazdi részéről, bátran állíthatom, fanatizmus kell. A göri részéről pedig valószínűleg nem a gyönyör netovábbja, hogy a hormonjai azt mondják neki: "Nőt mindenáron!" - viszont nem élheti ki nemi ösztöneit akkor és annyiszor, ahányszor szükségét érzi. Viszont, ha ivartalaníttatod, akkor nem hiányzik neki a párosodás, kevésbé lesz agresszív, és a jelölgetés is abbamarad."

2012. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A hímnek főleg "intenzív" szaga lesz! :) Ahogy az első is írta, ez ivartalanítással kiküszöbölhető (akkor se lesz totál szagtalan, a jellegzetes bundaszag megmarad)
2012. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hímnek sokkal erősebb szaga van olyankor mint a nősténynek,az ivartalanítást pedig mindenképp ajánlom,nekem van egy hímem amelyik most ivarzik és háát van egy szaga,de én fanatikus vagyok,na:) de engem jobban inkább zavar a jelölgetés mint a szaga.
2012. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
IGEN! Ivartalanítsd mindenképp, mert egy idő után meg lehet tőle hülyülni... Pedig én jól bírom a kiképzést :) A görcidnek is jobb lesz, és neked is.
2012. júl. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!