Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Muszáj a vadászgörénynek ketrec?

Muszáj a vadászgörénynek ketrec?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy görim és nem akarom ketrecben tartani,hanem csak elengedve a házban.Első néhány éjszakára bezárnám egy ketrecbe de az nem olyan nagy utána meg csak nyitva hagynám neki ha benne szeretne aludni stb,de rendes görényketrecet felszereléssel nem szeretnék venni.Kiskölyök lesz.

2012. júl. 2. 14:28
 1/10 anonim válasza:
100%
Muszáj, mert különben igen hamar világgá megy...
2012. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam hogy nem muszály nekik
2012. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem is van görényem, de szerintem nagyon idegesítő lenne ha nem lenne ketrece.Imádom meg minden de egyfolytában figyelni kell rá.A lakásunk nagyjából göribiztos de így is mindig talál valamit amit nem kéne.Ha eteted a kaját össze vissza hordja a házban.Almot is minden szobába rakni kéne és még akkor sem biztos hogy oda is csinál a görikakit meg ha nem veszed észre rögtön igen nehéz feltakarítani.
2012. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 LeGrady ***** válasza:
77%

Előző görink szabadon járt-kelt a lakásban, a mostanit viszont estére kizárjuk a hálószobából, mert ha este is játszani van kedve akkor fölkelt minket.

Az első görit ketrecben terveztük tartani, viszont hangos ketrec rázással megoldotta, hogy inkább kiengedjük :)

Minden göri egyéniség, kiscit más. Jó ha van ketrec, ahol mindene megvan, de ha sikerül jól viselkedőre nevelni és a lakást göribiztossá alakítani, akkor nyugodtan lehet szabadon is.


Nos igen, takarítani azt kell utána, meg a kaját is szeretik elrejteni, bár én már olyat is láttam görinknél, hogy a neki adott ételt elvitte a táljához és ott ette meg :)

2012. júl. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 emir72 ***** válasza:

Mindenképpen kell ketrec.

Egyébként meglóg, kiesik az erkélyről és egy percig sem lehetsz nyugodt, ha épp nem látod! Ettől még tarthatod "szabadon". Ráadásul neki is szüksége van arra, hogy néha vissza vonulhasson valahova.

Egyébként az enyém pl. a könyvespolcon a könyvek mögött keresett nyugalmat - néha le is vert néhány lexikont. Nem túl nagy boldogság egy átmulatott éjszaka után, hétvégén hajnali 10 órakor a padlón dörrenő lexikon hangjára riadni :)

2012. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Muszáj, ugyan is, ha felügyelet nélkül szabadlábon van, nem csak a lakást szedi szét, de saját magában is kárt tehet!!!
2012. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor mégis vennem kell egy nagyobb állandó ketrecet neki,de pár hétig biztos nem lesz még neki,nem akarom h valami baja essen éjszaka
2012. júl. 3. 22:42
 8/10 anonim válasza:
Pont azért vegyél neki már most ketrecet, hogy ne legyen baja! Nincs olyan, hogy göribiztos lakás. Nagyon fifikásak, szinte nincs nekik lehetetlen. Ahová a göri feje befér, oda befér az egész teste is, és ha talál egy lyukat, bele is mászik - így jutott el egy ismerős göri a gazdi alsószomszédjához. Ha nem tudsz rá figyelni - márpedig ha alszol vagy elmész otthonról, akkor nem tudsz, tedd be őt a ketrecébe, ahol biztonságban lesz. A görik nem kutyák, nem fognak elheveredni valahol és szunyókálni fél nap, hanem nagyon kíváncsi kis vadászok, ennek megfelelően kezeld.
2012. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nagyon nem jó ötlet! A görényt csak akkor érdemes elengedni a lakásban, ha tudsz rá vigyázni. A vezetékeket olyan helyre kell tenni, ahol semmiképp nem éri el. Bárhova be tud bújni, és imád is bujkálni (pl. szőnyegek alatt.)

Az én görényemnek volt saját szobája, de ha te ezt nem engedheted meg magadnak, akkor marad a ketrec.

Ha mégis bevállalod, hogy elengedve tartod a lakásban, akkor vegyél neki csipogós játékot! Ha nem találod, akkor csipogtasd meg, biztos előjön. Imádják a hangját.

2012. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem muszály, de vegyél neki hogy éjszakára bezárd... :D

Ha nem figyelsz rá bármilyen apró résen bebújik.. És aztán meg keresheted.. XD

2012. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!