Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem lesz baja tőle? Többi lent

Révész Putricselli kérdése:

Nem lesz baja tőle? Többi lent

Figyelt kérdés
A dzsungáriai törpehörcsögömnek adtam szárazkenyeret de nem ette meg hanem borsónyi méretű darabokban elraktározta a pofazacskójában, nem lesz ebből baj? Úgy értem hogy olyan nagy darabokat ki fogja tudni szedni vagy nem fog a kenyér megromlani amíg ott tartja?
2012. júl. 9. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, semmi baja nem lesz tőle! Hidd el, ha bele tudta tuszkolni a pofazacsijába, akkor ki is tuja majd szedni! ;) Az enyém még egyszer egy egész tökmagot is betömött a pofazacsijába, aztán mégis sikerült kivennie. Ne aggódj, nem fog megromlani. Csak arra figyelj, ha adsz neki száraz kenyeret, hogy sehol ne legyen penészes, mert az nem tesz jót a hörcsögnek!
2012. júl. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! csak azért féltem ennyire mert a másik dzsungi hörim tegnap halt meg és úgy fulldoklott mint ha a torkára akadt vola valami étel de lehet hogy ez azért volt mert már öreg? bár nem is annyira volt öreg furcsáltam is hogy ilyen fiatalon meghalt 1 éves 4 hónapos,a másik hörcsögöm pedi 1 éves 10 hónapos furcsáltam hogy pont a fiatalabbik halt meg.
2012. júl. 9. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:

A kenyérben levő élesztő nem tesz jót a kisállatoknak, ne adj neki többet!

A pofazacsiba tárolt cuccokat ki tudják venni, nem fulladnak meg tőle. A másik hörid lehet, hogy beteg volt, és hát ilyen esetben nem számít a kor. Tényleg elég fiatal volt, gondold át, hogy miket adtál neki enni, hogyan tartottad, hátha valami olyasmi miatt betegedett meg, amire első körben nem gondolnál. Ha volt ilyen ok, a másik höridnél változtass és tovább fog élni.

2012. júl. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát azelőtt a nap előtt mielőtt meghalt kiszökött az itatón át de megtaláltuk és semmit nem tudott szerintem megenni mert se egérméreg se semmi nincs amit megtudott volna mászkálás közben akkor csak egy kis dinnyét adtam neki semmi mást meg persze magvakat és rángatózott is meg fulladozott lehet hogy valami roham miatt halt meg
2012. júl. 9. 12:01
 5/7 A kérdező kommentje:
amúgy én azt hallottam hogy szárított kenyeret szabad neki adni ez nem igaz?
2012. júl. 9. 12:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet adni szárított kenyeret igen, csak nem túl gyakran, mert elhízáshoz vezethet és arra figyelni kell, hogy ne legyen penészes.

Kb. heti egy alkalommal lehet adni nekik, bár én inkább ehelyett háztartási kekszet adok.

2012. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én száraz kenyérből egy fél szeletet szoktam adni nekik, ha elfogy a szelet, rakok be másikat. Nálam eddig semmi bajuk nem lett tőle.
2012. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!