Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mókust venni jó ötlet? ) több...

Mókust venni jó ötlet? ) több lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagyon megtetszett nekem a csíkos mókus és tudom h nem jó ötlet őket vásárolni. De amit úgyis árulnak azok úgysem kerülnek vissza természetes élőhelyükre, azért gondoltam h "jó ötlet" venni.Szerintetek??

2012. júl. 10. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
a 22-es csapdája...
2012. júl. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Nem, szerintem nem jó ötlet, mert azok valóban nem kerülnek vissza a természetbe, viszont ha igény lesz a mókustenyészetre (mert sokan jópofának tartják a sarokban egy ketrecben), akkor százszor ennyi mókus fogja ketrecben leélni az életét, mint az a néhány, amiket esetleg láttál.


Bocsi, de sajnos ezért virágzik a kisállatkereskedelem. :(

2012. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Ezek erre tenyésztett mókusok. Nem vadon befogott példányok, hanem már fogságban születtek, pont mint a többi kis rágcsáló.


Ettől függetlenül neked nem biztos, hogy megfelelő állat egy csíkos mókus. Nem olyan egyszerű vele az élet, mint pl egy tengerimalaccal vagy deguval.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__3040299-l..


Ennél a kérdésnél jó hosszan leírtam a véleményemet, olvasd el kérlek, hogy ne kelljen újra beírnom. :) Köszönöm. :)

2012. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem minden állat szeretne visszakerülni a természetbe...

A tengerimalac pl. 10.000 éve inkább háziállat. Esze ágában sincs szökni.

A deguk a természetben 1-2 évig élnek, lakásban, hozzáértő tartás mellett 8-10 évig, és nagyon szeretik az otthonukat. Eszük ágában sincs hazamenni Chilébe kihalni. :D

Nem feltétlenül gonosz dolog a háziasítás, csak meg kell tanulni, hogy az adott állatnak mire van szüksége, hogy boldog legyen az otthonodban, és megteremteni a feltételeket.

Azt gondold át mit vársz el a kisállattól, és mit tudsz nyújtani.

Ezen a fórumon egy csomó állatról elolvashatod a legfontosabb tudni valókat.

www.rodentologia.hu

2012. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, én köszönöm 1-2 rágcsálóval volt dolgom.Tudom nem ugyan az mert nem az enyémek voltak hanem a legjobb bArátnőmnek volt 23 hörcsöge és először nem tudtam velük mitcsinálni azt án "összeszoktunk" megtanultam hogy kell megfogni...stb úgyan ez volt a nyulával. Nem akkora tapasztalat mintha nekem lett volna de sokszor jártam/járok át hozzájuk.
2012. júl. 10. 12:42
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Hidd el nem ugyanaz. :) Bár úgysem fogod elhinni. :)
2012. júl. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:d amm.... nem 23 hanem 2-3 :')
2012. júl. 11. 12:35
 8/10 anonim válasza:
Állat nem való lakásba
2012. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mért nem? ennek tudod h nincs értelme!?
2012. júl. 23. 17:31
 10/10 anonim válasza:
Hát a mókus sokesetben mindent szétrágcsál
2012. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!