Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy vadászgörény?

Tengerimalac vagy vadászgörény?

Figyelt kérdés
Kislányomnak szeretnék egy játékos állatot, de nem tudom melyik legyen. Hallottam azt hogy a lány vadászgörény túltüzel a fiú pedig büdös. A tengerimalac pedig annyira nem játékos. :(

2012. júl. 15. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szobakutya nem jöhet szóba,vagy cica?
2012. júl. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már volt cica meg kutya is de valahogy nem játszott velük.
2012. júl. 15. 14:26
 3/11 anonim válasza:
Szerintem tengeri malacot vehetsz nyugodtan. Csak ne állatkereskedésben hanem tenyésztőtől. Aki már kézhez szoktatta a kisállatot. Hidd el nekem a tengeri malac nagyon aranyos. Csak jót kell kifogni. Sok szerencsét! :)
2012. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a tengerimalac valóban nem túl játékos. akkor már inkább törpe nyuszi. értelmesebb mint a malac, és lehet egyedül is tartani. tengerimalacból minimum 2 kell, különben depressziós lehet. a nyuszi jobban tűri hogy nincs fajtársa, jobban ragaszkodik az emberekhez.
2012. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
gyermeknek akkor ne állatot vegyél,hanem játékot,mert ha megunja az állatot,a te nyakadon marad.az állat amúgy sem arról szól,hogy játszik -e vele vagy sem,hanem gondoskodni kell róla.ápolni,szeretni.. nem mellékesen etetni,állatorvoshoz vinni,oltatni,sőt az állattól akármilyen betegséget kaphat a gyerek. ne így neveld felelősségre a kislányt.menjetek el egy játékboltba és kapjon egy Barbie-babát,meglátod jobban jársz
2012. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 alizka0827 ***** válasza:
Mennyi idős a kislány?Mert csak akkor vegyél neki kisállatot,ha gondozza,nehogy rád maradjon.És tengerimalacot inkább.Nekem is az van pl és nagyon aranyos.Társas lény,de lehet egyedül tartani,de csak akkor ha sokat van vele foglalkozva.De vehetsz nyuszit,ő is aranyos és játékos.:))
2012. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A vadászgörénnyel napi 3 órát kell AKTÍVAN foglalkozni. 12 éves kor alatt nem ajánlott!!!

A lány vadászgörény nem tüzel túl, ha időben ivartalanítva van. A fiú csak akkor büdös, amikor párzási időszak van. Ivartalanítással ez is orvosolható. Nekem vadászgörényem van, imádom, de kisgyereknek nem ajánlom. Nincs olyan, hogy megunom, nincs kedvem vele foglalkozni stb. Az intelligenciája vetekszik az okosabb kutyákéval.

Gyereknek amúgy sem ajánlanék állatot. Semmiképpen. Nekem sem volt, bármennyire is akartam. És igazuk volt a szüleimnek.

Tengerimalacról nem tudok nyilatkozni, de ha nincs legalább 14 éves a lányod, nem fog jól kijönni a görénnyel.

vadaszgoreny.eu oldalon a lányok szívesen adnak felvilágosítást a felelős görénytartásról. Van köztük tenyésztő is, aki tud neked segíteni :)

2012. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kislány, tehát gondolom még nagyon fiatalról van szó. Semmilyen állatot nem ajánlok igazából, mert mindet megunja, ahogy a kutyát, macskát is. A görény egyáltalán nem gyereknek való, sokat kell foglalkozni vele, minden nap, elég sok pénzbe is van, ivartalanítani is kell. Tengerimalacból kettő kell...nem játékos, az sem jó.
2012. júl. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyen korban a gyerekeknek még nincs felelősségérzetük. Tudnod kell, hogy igazából te vállalsz állatot és nem ő. Meg fogja unni és a nyakadon marad. Én a tengerimalacot javasolnám, vagy a hörcsögöt, bár ez utóbbi rövid ideig él, és az is szívfájdalom, ha elpusztul. A nyuszival is rengeteget kell törődni és tévhit, hogy nem kell neki társ. ha kell, kibírja a fajtársai nélkül, de nagyon szenved. A görényt meg abszolút nem ajánlom. Ami még szóba jöhet: teknősbéka, vagy halacska – nagyon aranyosak, a tekivel jót lehet játszani, a halakat meg képesek órákig nézni a gyerekek. Még nyugtató hatással is vannak a gyerekere. De akárhogy is döntesz, tudd, hogy végső soron úgyis te fogsz gondoskodni róla. :)
2012. júl. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én nyolc éves koromban kaptam az első hörcsögömet, én takarítottam, etettem, játszottam vele. Szerintem itt a legnagyobb gond, hogy hamar meghalnak, nekem óriási bánatot okozott a kis apróságok elvesztése. Én biztos nem fogok venni a gyerekemnek se tengerimalacot, se hörcsögöt, se egeret, meg még sorolhatnám.

Amúgy nekem görim van és én sem ajánlanám kisebb gyerekek mellé, azért sem, mert a kicsiket jobban is szeretik megharapni, mint mondjuk egy felnőttet, és valóban nagyon sokat kell velük foglalkozni.

2012. júl. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!