Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meg kellene fürdetni a tengeri...

Meg kellene fürdetni a tengerimalacomat?

Figyelt kérdés

Már 2 napja pisiszaga van szegénynek:(

ilyenkor megkell fürdetni?Az a baj hogy mindig abba a sarokba pisil/kakil ahol alszik is


2012. júl. 22. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, a tengericocákat rendszeresen fürdetni kell.
2012. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell rendszeresen fürdetni,nem is ajánlott,csak akkor,ha már nagyon koszos! Csak a fenekénél mosd meg neki,ahol pisis. Néha meg lehet fürdetni rendesen, cicasamponban vagy babasamponban,vagy kisrágcsáló samponban természetesen.
2012. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Évente elég kétszer megfürdetni, de csak ha muszáj! A malacok bőrén van egy vékony faggyúréteg, ami a gyakori (főleg samponos) fürdetéskor lejön. Pedig ez sok betegség ellen megvédi a malacot!

Mosd meg a fenekét és tegyél be neki egy házikót (egy másik sarokba)!

Ha még nincs házikója, akkor vegyél vagy csinálj neki egyet! Ideiglenesen papírdoboz is megteszi, legfeljebb megrágja!

A ketrecet vagy akváriumot (tudom, terrárium) mosd ki ecetes vízzel, tegyél be tiszta almot.

2012. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát gyerekek, én nem tudom mi ez az évente kétszer fürdetés szöveg, de az én tengericocám 3 éves, semmi baja, pedig 2 havonta fürdetem, higított (1:10) cicasamponnal. Mondjuk nem is koszos a helye, három- max. négynaponta tisztítom-takarítom.
2012. júl. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4-nek

Itt a gemon.ro idevágó része a fürdetésről, szerintem a legrészletesebb és szakszerűbb malacos honlap. Az oldal közepe szól a fürösztésről:

[link]

2012. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vágom én a szakértői véleményeket, de egyértelműen semmi baja tőle, hiszen ha bármi baja lenne, az meglátszana. Nem tudom mennyiben befolyásoló tényező hogy hosszúszőrű.
2012. júl. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vik25 válasza:
Ez egyáltalán nem baj. A mi tengerimalacunk a házába is és máshova is wc-ik .Ja és igen fürdesd meg mindenképp.Méghozzá baba samponnal ne azzal a tusfürdővel hanem amivel a kisbabákat fürdetik azzal a kicsi üvegessel.Persze azért ne a leghűvösebb időben. :)
2012. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!