Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi hörcsögöt vegyek?

Mennyi hörcsögöt vegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég éhenhalt a hörcsögöm, mert túl nagyra nőtt a foga, pedig volt koptató köve.

Érdemes 2 hörcsögöt venni? Olvastam hogy vagy verekednek, vagy megeszik egymást, vagy lesznek kis hörcsögök. De egyedül meg nem magányos ? :oo



2012. júl. 22. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha kapnak elég kaját, akkor nem eszik meg egymást. És igen, itt a 2 véglet, hogy összeverekednek, vagy picik lesznek. Nekem volt egyszerre 2 lány hörcsögöm, tesók voltak, az egyik egyszer elpusztult, lehet, hogy összeverekedtek, és azért. Minden esetre mégis ez a jobb megoldás, mert nem feltétlenül lesz halálos verekedés.
2012. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az elsőnek is mindig volt elég. csak éhenhalt : (

Köszii :D

Szóval kettőt vegyek ? :D

2012. júl. 22. 22:29
 3/11 anonim válasza:
Nekem volt 2 hörcsögöm kisfiú volt mind2 néha összekaptak de általában elég jól kijöttek egymással együtt építettek bunkert, egymás mellett aludtak. Ha 2-t akarsz venni akkor csak azonos neműt persze csak ha nem akarsz hörigyárat:D
2012. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem, a hörcsög egyedül szeret lenni. De ha elég nagy a terráriumod, akkor lehet több is, de csak azonos neműek lehetnek, és ha hímek, akkor figyelni kell, mert csak ha kicsi koruktól együtt vannak, akkor nem ölik meg egymást. Kamaszodás után nem lehet összerakni 2 hímet.

Külön neműeket meg szintén külön kell tartani, és csak ha szaporítani akarod őket, akkor is csak időnként szabad összeengedni.

Másként szenvednek.

Itt tudod elolvasni a hörcsögtartás szabályait:

[link]

2012. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De ha ugyanolyat veszek, félek hogy kinyírják egymást :'D

Mindenképpen 2. szeretnék ! :)

Csak nem tudom eldönteni. :oo

2012. júl. 22. 22:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz magányos, pont, hogy úgy érzi jól magát. Ha 2 azonos neműt veszel, mindenképp számolni kell azzal, hogy egyszer csak kattan az agyuk és összeugranak és külön kell őket választani, akármilyen nagy a helyük. De ha mindenképp 2-t akarsz, akkor vegyél roborovszki törpehörcsögöt, őket lehet együtt tartani azonos nemű társsal is.
2012. júl. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A hörcsög szereti a magányt. Egyet vegyél. Bár igazából a kérdésed olvasása után neked egyet SEM ajánlanék többé.


Úgy értem mi az hogy hagytad éhenhalni? Nézted hogy túlnő a foga, nem eszik és meghal? Vagy hogy sikerült? mert az enyémnek is túlnőtt régebben, az állatorvos 3 másodperc alatt lenyisszantott belőle és még pénzt sem kért soha. Te gondolom még az állatorvoshoz sem vitted el... különben nem halt volna éhen a szerencsétlen állat.

2012. júl. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a fura, hogy bizonyára felnőttek is voltak a háztartásban, és ők se csináltak semmit....

Komolyan, olyan kérdések vannak itt a GYIK-en, mintha egyedülálló, szülő nélküli kisgyerekektől jönnének, akik nem fordulhatnak senkihez....

Sokszor beteg gyerekek, akiken nem segít senki, nem viszi őket orvoshoz, nem ad nekik lázcsillapítót, se tanácsot, magyarázatot a tüneteikre... én egyszer már be is jelentettem az egyik esetet a gyámügynek.

2012. júl. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem nőtt nagyra a foga, és halt éhen.

Állatorvosnál is jártam vele:)

Adott egy kis mag nagyságú gyógyszert amit a magkeverékébe tettem, meg is ette, láttam.

Már előtte is rángatózott meg látszott rajta hogy beteg. Az orvos azt mondta melege van, mikor se hideg se meleg nem volt a nappaliban, mert ott tartottam.

Szóval igazából nem tudom mi baja lehetett:(

2012. júl. 23. 04:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne tarts kettöt együtt!

Amig nem ivarérettek kijönnek jól,késöbb terror lesz!

Ez csak stresz lenne a szegényeknek.

2012. júl. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!