Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu gond. Mi lehet a baja?

Degu gond. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
A degumnak az egyik szemében valami fehér folyadék van időnként.(pappírzsebkendővelki szoktam törölni)A párom azt mondta hogy szerinte lehet, hogy csipa, de ez folyékony és nem nyúlik. Tényleg csipa lenne vagy valami komoly?

2012. júl. 23. 01:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Deguban nem vagyok otthon, nekem malacaim vannak.


A gemon.ro malacos oldal szerint:

"Mikor tisztálkodik, a tengerimalac szemében fehér váladék képződik. Ez nem betegség jele, hanem egy természetes folyamat, amelynek nagyon fontos szerepe van, a szem tisztántartása mellett a mosakodásban is segít. A tengerimalac mellső lábaival e váladékot néhányszor a pofáján végigdörgöli, így tisztálkodik hatékonyan. Benedvesítve pofáját, szőrét, nemcsak tisztálkodik, testét is hűti vele, mivel nem tud izzadni. Éppen ezért nagy melegben, nyáron, vagy intenzívebb mozgás után a tengerimalac többet mosakszik."


Gondolom valami hasonló lehet a deguknál is.

2012. júl. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ilyesmi lehet mert télen nem láttam, hogy lett volna a szemében.
2012. júl. 23. 01:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Degunál ez sajnos nem normális, viszont egy csomó betegség tünete lehet.

Ha nem túl komoly, és elmúlik 1-3. Nap alatt, akkor nem kell doki.

De ha hetek óta visszajön, vagy nem tudja nyitni a szemét, akkor jó lenne egy degus dokit keresni.

Szemfestést, és fog ellenőrzést biztos csinál.

Az ilovedegu.hu állatorvos ajánlójában fennt vannak páran. Ha egyik se jó, a fórumban, talán tud valaki egyet a közeledben.

2012. júl. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nincs szó közvetlen életveszélyről, de ha korán észre veszitek, jóval olcsóbb, és egyszerűbb a kezelés.
2012. júl. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem is voltak deguaim de ilyen fehér váladék nem volt nekik!
2012. júl. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!