Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy vagy két degut vegyek?

Egy vagy két degut vegyek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a deguk nagyon szociális állatok, és mindenképpen kell nekik egy társ. Viszont van két barátnőm, akik degut tartanak. Az egyiknek két deguja van, ők állandóan veszekednek minden falaton, meg féltékenykednek egymással, és ez engem eléggé zavar. A másiknak pedig egy deguja van, ő csendes, és nagyon-nagyon kezes, egész nap hagyja magát simizni. (ahol 2 degu van, ott nem szeretik a simogatást) És hát nekem az egyedüli degu sokkal jobban tetszett, nagyon szeretnivaló volt. Nem tudom eldönteni, hogy a párban tartott deguk akkor mindig ilyenek, vagy csak ez egy kivételes eset? Ha minden degu ilyen a társával, akkor én csak egyet szeretnék!

2012. júl. 19. 11:55
 1/5 anonim válasza:
Nekünk 2 degu van és tényleg egyfolytába marják egymást minden falaton veszekednek.:) Szerintem egy elég.(Nekünk ma halt meg a kettőböl az egyik.)
2012. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A deguk nagyon társas lények, szóval ha egyedül szeretnéd tartani, akkor nagyon-nagyon sokat foglalkozz vele. Különben nekem két nőstényem van és csak néha vesznek össze, de akkor is csak sipítoznak meg lökdösik egymást, semmi mást nem csinálnak, max. néha annyit, hogy két lábra állnak és kapálóznak az mellső lábaikkal egymás felé. De néha csak játék néha harc. Nehéz megállapítani. Vannak a komolyabb dominancia harcok, de én ezt még nem tapasztaltam meg pedig már volt jó néhány degum.

Dönts úgy ahogy szeretnél, de én örök két (vagy több, egyszer volt 3) degus leszek, mert olyan cukik amikor rágcsálva vakargatják egymást ás amikor egymáson alszanak.

2012. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt 1 degum, de már csak csapatban tartom őket. Az 1 degu boldogtalan, ha bezarod, elmész otthonról, gyászolni kezd, ha nyaralni mész...

A deguk verekedése hiba üzenet.

60*70*70 centis ketrec, 32 centis kerék kell nekik, hogy lefussák a napi 10 kilométerüket, és diabetikus minőségi kaja, széna alapú, mert a cukorbetegségtől is bunyoznak. Ha a kaján verekednek, majd megdöglenek, akkor fogbetegség is lehet.

Ha olyan helyről veszed őket ahol értenek hozzájuk, akkor segítenek, hogy ne csinálj durva tartáshibát, plusz megmutatják, hogy nyúlj hozzájuk. Ahogy öregszenek egyre jobb fejek. A kicsikhez jobban kell érteni. És a legkevesebb gond akkor van velük, ha nem egyidősek, hanem egy nagy nevelgeti a fiatalokat. Ilyet viszont csak a mentettek között találsz, ha szerencséd van. :)

2012. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kaján verekedés lehet attól is, ha nincs előttük mindig a széna, vagy nem jó a minősége, és a degu feliratos dokiknál is simán csomagolnak a gyártók olyan kaját, ami cukorbetegséget okoz.

Ha itatón verekednek, akkor algás a vizük. Ecettel át kell mosni, vagy ujjat venni, és naponta tiszta vizet adni.

2012. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Degu feliratos a doboz természetesen, nem a doki...
2012. júl. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!