Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A 3 éves tengerimalacomnak...

A 3 éves tengerimalacomnak nincs étvágya, alig eszik? Mi baja lehet?

Figyelt kérdés

Viszem állatorvoshoz, csak kérdezem, hogy van-e valakinek ötlete mi lehet ez? Viselkedett valakinek így a tengerimalaca?


Egyedül él, de mindig sokat foglalkoztam vele. Mindig életvidám, futkározós volt, rohant a kajáért.. most meg gubbaszt és alig eszik, és kezd lefogyni, aggódom érte :( És nem értem.. Odafigyeltem elejétől kezdve, hogy mit adok neki enni.



2012. júl. 24. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a hátsó fogát, hogy nem nőtt-e túl nagyra. Maguktól nem mindig koptatják, néha le kell reszelni. Sajnos mire mi észrevettük és orvoshoz vittük, már annyira lefogyott, hogy nem lehetett rajta segíteni. Mondjuk ők párban éltek, így nem vettem észre hogy mennyit eszik. 3 éves volt Ő is.
2012. júl. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És a te malacod is gubbasztott egész nap?

Csak azért kérdezem, mert [link] ezen az oldalon leírt betegségek közül a leukémia a legjobban ráillő :(((

És ha tényleg az, akkor ugye emberre nem fertőző?? Most ettől is félek, mert nem szeretek ilyenekkel játszadozni :S:S

2012. júl. 24. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:

A leukémia az utolsó, ami szóba jöhet, felejtsd el! Egyébként emberre nézve egy leukémiás malac nem fertőző.


Az étvágytalan malac legtöbbször a túlnőtt foga miatt nem eszik, vagy elrontotta a gyomrát. A fogait nézd meg, a hátsó ha hosszú, azt úgy lehet észrevenni, hogy nem zárja teljesen össze a száját.

Ha sokáig nem eszik, nagy baja lehet, ilyenkor etetni kell!

[link]

2012. júl. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz mindenképp, és lehetőleg olyanhoz amelyik ért a tengerimalacokhoz! Én itt hibáztam, hogy nem olyan dokihoz vittem és hiába kezelte nem tudott rajta segíteni. Az én malacom is csak gubbasztott és nem evett, hiába nézte az orvos a fogait, nem volt baj vele. Egy hét alatt meg is halt szegény.
2012. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
még meg van szegény?
2012. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!