Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vegyek a tengerimalacomnak...

Vegyek a tengerimalacomnak egy társat?

Figyelt kérdés
Van egy fiu Amerikai rövidszörü tengerimalacom, még nincs 1 éves és az eladok azt mondták hogy már volt mellete egy társ és nem verekedtek. Ö nekem már megvan kb 3 hete és szeretnék venni mellé még egy fiut, de félek hogy verekedni fognak :( Ti mit tanácsoltok? Ha vennék akkor egy rozettást szeretnék venni és fiatalab kell hogy legyen?
2012. jún. 9. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél neki,nemfognak verekedni.Az eladó minden kérdésedre fog válaszolni......
2012. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azok az eladok nem értenek semmihez :(
2012. jún. 9. 09:13
 3/15 anonim ***** válasza:
Vegyél tenyésztőtől, azok megbízhatóbbak!
2012. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja csak ahol lakom nem sok tenyésztöt ismerek :D
2012. jún. 9. 09:16
 5/15 anonim ***** válasza:
Kell egy kicsit utaznod! :D Vagy másik állatost keresni! Nem tudom mondjuk hol laksz! Egyébként simán vehetsz mellé persze! Kezdetben oda kell rájuk figyelni, semleges területre kell őket rakni, nem egyből összeengedni! De nem hiszem, hogy gond lesz! Csak minél fiatalabbat vegyél, mert akkor már eleve eldőlt, hogy melyik lesz a domináns! Nekünk két egykorú van, és néha kicsit kocogtatják a fogukat egymásra, de amúgy szeretik egymást! :)
2012. jún. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
ja én is ugy gondoltam hogy egy fiatalabbat veszek melle, de már voltam 2 állatkereskedésen és azt mondták hogy nem jo öket eggyüt tartani mert verekednek és hogy a kisebbet a nagyobb elveri,meg hogy ö nekik nem kell társ.
2012. jún. 9. 09:38
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség! Ez csak addig tart, míg ki nem derül melyik a domináns! Ha elég nagy a korkülönbség akkor egyértelmű! Nem is értem miért mondják az állatkereskedésekben, hogy egyedül is elvan! Sokkal vidámabbak, ha ketten vannak!
2012. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nagy hülyeség. A tengerimalac társas állat. Mindenképpen vegyél mellé egy fiatal fiút, legalább fél év legyen a korkülönbség. (így a biztos)
2012. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát, én még nem szoktattam össze tengerimalacot, de először egyet kaptam (látszólag) majd ő lebabázott itt nekem. Ég és föld volt a két malac, szóval az hogy nem társas lény, elvan egyedül is, az hülyeség. (de erre szerintem már te is rájöttél). Simán vegyél hozzá egy fiatal kis t.malacot. lesznek súrlódások, ne is várd hogy nem, nálunk is voltak pedig anya lánya párosom van. Ha hosszabb szőrűt akarsz, akkor az legyen sokkal kisebb mint a nagy, mert pl nálam az volt a gond hogy a nagy olyan 6-7 hónapos volt mikor a kicsi 3 és a kicsi hosszú szőrű lett (valami mix malacaim vannak, de nagyon édesek:D) és a kicsi akart főnök lenni és egy darabig úgy tűnt, mintha össze is jönne neki. De aztán anyuci helyrepakolta (még nőt hozzá azért ő is XD). serdült a kisjány és lázadt. Szóval akkor ha hosszabb szőrűt szeretnél akkor olyan 4-6 hónaposnál semmiképpen se vegyél idősebbet, de a legjobb ha 2-3 hónaposat sikerül. Semleges helyen összebarátkoztatod őket és oks. Tenyésztőről a mi környékünkön sem hallottam sajnos. Csak figyelj rá hogy egészséges malacot vegyél, már amennyire tudsz a kereskedésből:)
2012. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most találtam egy helyet kedden fognak hozzni uj tengerimalacot, mert ameik most ott volt az beteg.(Ez egy másik kisállatbolt, nem az ahol Spurit az enyémet vettem ) Szoval ha onnan veszem meg ahol viszaviszik a kis beteget és hoznak ujjat, nagy a valoszinusége , hogy ö is beteg?
2012. jún. 9. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!