Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem hagy aludni a...

Zsák marci kérdése:

Miért nem hagy aludni a törpenyuszim?

Figyelt kérdés
Már napok vagy talán hetek óta hajnalban kelt engem és addig nem hagyja abba a ketrec rágását és kaparását(olyan is volt hogy egyfolytában dobbantott) amíg nem adok enni neki. Reggel és este szoktam magot adni neki, de nem sokat, napközben szénát és gyümölcsöt kap. Nem tudom mi lehet vele, egyébként nem agresszív de ilyenkor olyan mintha meg lenne őrülve... gondolom nem ő a hibás, mit csinálok rosszul?

#nyúl #törpenyúl #nyúl-etetés #őrült nyúl #nyuszi viselkedése
2012. júl. 28. 15:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ugrinak van egy egér-lasztija, amit nagyon szeret dobálni.

Cicáknak gyártották, de emészthető anyagokból. Illetve vannak szalmából font, meg fából készített lasztik is.

De egy tekercs natúr növényi spárga is emészthető nekik.


Ugri mondjuk nagyon vigyáz a cuccaira. Egérke már 1 éve a ketrecében lakik, és mindketten jól vannak.

2012. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Próbáld meg letakarni a ketrecet, plusz engedd ki a nyuszit lefekvés előtt rohangászni, ha teheted. Az enyém is hangoskodik, és éjjel jut eszébe kergenyulazni a ketrecben (de ez amúgy jó jel, azt jelenti, hogy jól érzi magát :) ). :(

Egy előző válaszoló írta, hogy nem szabad betenni Neki jégakkut. Ez nem igaz, nyugodtan berakhatod, nem lesz baja, de teheted a ketrec tetejére is, ha mégis aggódsz, és így is hűti a nyuszit, de mégsem érintkezik Vele közvetlenül.

Még egy jótanács... Ne adj Neki több tápot (ezt is mások írták...), ha kapar, lehet, hogy éhes, de az is lehet, hogy csak unatkozik, és ki szeretne jönni, a több kajától hízik, és ez nagyon nem lesz Rá jó hatással. Viszont szerintem se magkeveréket adj Neki, hanem tápot, mondjuk, Halywood-ot. Ja, és ha zörög, ne engedd ki, ne adj Neki több kaját (de széna MINDIG legyen előtte, ez az Ő legfontosabb tápláléka!!!), ne szólj igazán Hozzá, és ne menj oda Hozzá, szóval, ne foglalkozz Vele!!

Sok sikert és kitartást! :)

2012. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A nyulak éjjel is aktívak lehetnek. Ha elmész aludni, előtte tegyél be neki valamilyen neki való kaját, az enyém imádja a salátát, káposztát, dinnyehéjat, és akkor lehet nem fog zavarni. Szerintem az se jó ha rászokik, hogy a hajnali kaparással adsz neki enni. Gondolom a szobádban vagy közelében van, ha felébredsz rá. Éjjelre tedd máshova a ketrecét, hogy ne halld.
2012. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és szerintetek az első 5ből melyiket válasszam?


[link]

2012. júl. 30. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!