Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög vs. Tengerimalac,...

Hörcsög vs. Tengerimalac, vagy más? Mi legjobb kisállat?

Figyelt kérdés

A véleményetekre vagyok kíváncsi, szerintetek melyik jobb(tehát melyik szebb, okosabb, kedvesebb,melyiknek kedvezőbb az emberekre nézve az életmódja stb.), a hörcsög, vagy a tengerimalac? Vagy a patkány (mostanában sokat hallottam,állítólag okosak, és ragaszkodóak), esetleg valami futóegér, talán mókus, esetleg nyuszi? Mi a véleményetek?


Írhatnátok saját állataitokról is pár sort :)


13/L



2012. júl. 28. 19:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Nekem volt hörcsögöm, tengerimalacom, degum és most van mongol futóegerem.


Höriből az aranyhörcsög jobb, a törpék kissé harapósak. Tengerimalacom nagyon hangos volt, mindig enni akart, és visított érte, ennek ellenére imádtam, bár szegényke elég félős volt. Deguk állandóan rágták a rácsot és mivel egyszobában voltunk azt nem lehetett éjjel bírni. Ők ezért sajnos el lettek ajándékozva.


Most mongol futóegereim vannak. Tündériek. Szerintem sokkal jobb választás, mint egy hörcsög, mert a höri éjszakai állat a futóegereik meg 4-5órát alszanak majd 3-4 órát ébren vannak.


Patkányokról is nagyon jókat hallok, csak őket nem mindenki tűrné meg a családban mert "patkány".


Amúgy számomra a legszebbek a tengerimalacok, de sajnos a hangja miatt nem mertem venni megint...

2012. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

2.:a csincsillát és a degut nem direkt hagytam ki, minden ilyen kisállatot (mint minden más állatot) szeretek, véletlen volt, nem írtam le mindenkit :) :) :D

Amúgy köszönöm a válaszokat! :)

2012. júl. 29. 13:49
 13/23 anonim ***** válasza:

Nekem 2 kislány patkányom van. Nagyon aranyosak és okosak :))) Hallgatnak a nevükre, amikor hazaérek a munkából első dolgom, hogy kiengedem őket a ketrecből és estig szabadon vannak.. Úgy követnek mintha az anyjuk lennék :D Szinte ugyanazt eszik amit én. Szóval én a patkányt ajánlom.


Egyébként van törpehörcsögöm is. Valaki írta, hogy harapósak, arra csak azt szeretném reagálni, hogy ez szerintem nem jellemző rájuk, minden azon múlik, hogy mennyit foglalkozol velük. Ettől függetlenül szerintem a hörcsögök akkor a legboldogabbak ha békén hagyja őket az ember a saját kis területükön, ezzel szemben pl. a patkány igényli az állandó foglalkozást és hisztizik érte, ha nem kapja meg :D

2012. júl. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Vik25 válasza:
tengerimalac vagy nyúl nekem tengerimalacom van az enyém nem harap meg semmi tök barátságos:)
2012. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
Nekem dzsungáriai törpehörcsögöm van és egyszerűen imádom! Lehet vele játszani, simogatni és persze rengeteget nevetni rajta, amikor csinálja a kis mutatványait a ketrecrácson! Kis helyen is elfér! Rendkívül tiszta állat, a nőstényt elég egy-két hetente takarítani, mert neki a vizelete nem olyan büdös! Nagyon kis ragaszkodóak, ha betanulják a gazdi hangját és utána meghallják már ugranak is! Az enyém este 9 és reggel 7 közt van fenn, de napközben is néha szoktam vele játszani. Szerintem remek választás volt. :)
2012. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

Azt elfelejtettem mondani, hogy a törpehörcsögök annyira picik, hogy egyáltalán nem fáj a harapásuk! Sőt! Néha még szoktam is azzal játszani hogy beleharap az ujjamba én pedig hintáztatom rajta! :D

Előző voltam!

2012. júl. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nekem törpenyuszim van, nagyon imádjuk egymást, igazi kis különlegesség:)Mikor hazahoztuk, már az első nap megszokta az új dolgokat. Pont ma egy hete van nálam, de olyan mintha fél éve lenne meg. Ezért ajánlom a nyuszit, kedvesek és szelídek. Van egy módszerem, amivel egy nap alatt beszokik.

Ha érdekel, szivesen leírom privátban ;)

2012. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nekem van egy törpehörim és 2 malackám.


A tengerimalacot tudom neked ajánlani, mert sokkal tovább él, és okosabb is.

Nekem előbb hörcsögöm volt, de túl egyszerű a tartása. Ha a mostani elpusztul, akkor nem is kell többet höri. Nem rosszindulatból mondom, de nekem a malacka az örök kedvenc.


Előttem már leírták, hogy hogyan kell őket tartani.

Még annyi, hogy az egy k*rva nagy tévhit, hogy a malacoktól nem lehet éjszaka aludni, mert vinnyognak, vagy büdösek.

Ha jól tartod őket, akkor nem lesznek büdösek.

A vinnyogást meg az olyan emberek tapasztalták, akik rosszul etették/tartották a malacokat.

Egy malacka soha nem vinnyog éjszaka. Mivel nappali állatok.


Csak ajánlani tudom neked a malackákat!


By:Davee

2012. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a malacka a legjobb.Nekem van kettő, nagyon szeretem őket, nincs velük sok baj sem.Törpenyulam volt, hát nekem nem kéne mégyegy.Állandóan álvemhes volt, daganatos lett.Össze-vissza pisilt, pedig szobatiszta volt és a ketrecében is volt alomtálca, de azért sokszor mellément.Nem igazán szerettem mert nem volt kedves sem, agresszív volt, védte a területét.Sokat fogalakoztam vele, mégis ilyen h.lye volt.Degum is volt magában, de elajándékoztam egymásik degu mellé, mert egész nap kapart mivel unatkozott, amúgy aranyos volt, de nem kéne mégegy.A hörcsög egy kis idegbetegség, volt az is több is, meg nagyon büdi is hiába takarítottam.Patkányom, egerem nem volt, de nem is kéne, nem tetszik.Én a tengerimalacokat ajánlom párban(egyneműeket).
2012. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
nekem van mókusom,degum,futóegerem,egerem,nyulam,csincsillám,hörcsögöm,tengerimalacom és mind annyira aranyos és játékos :D mikor kiengedem őket a kis futtatójukba akkor egymás mellett is megvannak :) (és azért vannak ennyien mert imádom a rágcsálókat :D )
2012. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!