Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » VALAKI tud segíteni nekem?...

VALAKI tud segíteni nekem? (kicsit hosszú lett bocsi, de aki szán rám időt annak NAGYON, de NAGYON megköszönném) <3

Figyelt kérdés

Na az lenne hogy régóta vágyok egy törpesün-re..eddig ez oké

Apa szerintem meg is engedi de anya...anya szerint egy haszontalan állat,amit még simogatni se lehet mert szúr..hiába magyarázom neki hogyha kézhez van szoktatva és bízik bennem akkor NEM szúr..és lehet simogatni!!!! már mindent betanultam amit írnak a sünről és mondogatom anyának de ááá...mintha a falnak beszélnék..anya szó szerint ,, leszarja'' amit a sünökről beszélek..úgy érzem hogy egyik fülén bemegy a másikon meg ki amit mondtam..:'(

MINDENNEL PRÓBÁLKOZTAM MÁR!!! MINDENNEL!! nem akarom feladni mert ha valamit feladunk,azt nem is akartuk akkor igazán! Hetek-napok óta a gépet bújtam hogy mindent tudjak róluk..már mindent tudok..tudom hogy képes lennék egy sünt gondozni..ma 18:30-kor jött haza és én addig folyamatosan takarítottam(mosogattam,kapáltam,állatokat etettem,pakoltam,pakoltam és pakoltam..).és csak annyit mondott hogy ügyes vagyok...apu az meg is dícsért szó szerint:) Apának szerintem voltak/vannak vágyai amit ő is beszeretne váltani..apu az meghallgatja a sünis sztorijaimat:) de anya...anyának a szent állat a macska..-.- :( szerintem ha adna nekem egy esélyt a sünivel akkor szerintem TALÁN megkedvelné az új lakótársamat,ha fogalmazhatok így :) Már csináltam kartondobozból egy süniházat,de abba kéne süni is..anya azt mondja hogy szedjek az utcáról..Aha persze...olyan könnyű is az..és ha anyasüni és a kicsinyei várják haza? és ha kullancsos? és ha betegsége van? és egyébként is a Keleti sün az VÉDETT..ha valaki meglátja hogy olyat tartok akár 10.000 Ft-ra is megbüntethetnek...és az akkor anya hibája lesz..:S Szerdán be,,rángattam'' anyát a tescóba lévő kisállatboltba mert voltak bent sünik és csak annyit mondott rájuk hogy aha,cukik...(de ilyen szánalmas hangnembe,hogy őt ez nagyon izgatja...) apu mondta is nekem hogy kérdezzem meg mennyibe kerül,megkérdeztem és 16.000 Ft.:) apu az bízik bennem hogy képes vagyok rá felnevelni,de anya...:( ANNYIRA,de ANNYIRA rossz érzés ez..:( főleg egy 13 éves lánynak mint nekem.Valaki aki tud ötleteket és le is írja nekem annak Nagyon megköszönném!!



2012. aug. 3. 20:59
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Már csináltam kartondobozból egy süniházat * de abból kirágná magát szerintem
2012. aug. 3. 21:02
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

hú tényleg hosszú :D

Egy süni akár 10 évig is élhet.Még 23 évesen is szeretnéd? Hogy ha igen akkor szerintem még mondogasd anyudnak.Hátha beleegyezik.De legyen ugyanilyen a lelkesedésed 3 hónap múlva is.Mert az igaz, hogy cukik, de gondolom ha annyit olvastál róluk akkor tudod, hogy kell neki sok lisztkukac stb..Ezt be tudod szerezni? Kartondoboz az nagyon rossz neki.Képzeld csak el, hogy ha pisil akkor mi lesz? Átázik az alja és a padló nedves és büdös.Nekik egy nagy nyúlketrec kell. Amiben elfér egy fából készített kis odú és a tál az ételnek.És hely, hogy mozoghasson mert gondolom nem lehet mindig szabadon a szobában.Tényleg cuki állatok, de vigyázni kell rájuk, sok sikert, hátha megengedi majd neked! :)

2012. aug. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ilyen gyorsan írtál!!<3

Már mindent leírtam egy cetlire hogy milyen sarokwc kell neki,milyen kerámia tál,golyós önitató,tengeri malac vagy nyúl méretű odu,100*50 cm nagy ketrec....:D már mindent leírtam csak meg kéne engednie :) :(

2012. aug. 3. 21:28
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyűjtsd rá a pénzed! :P
2012. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha van spórolt pénzed nem kell engedély;) Szerezz be mindent ami kell mert az legalább annyi mint a sün a boltban.Aztán becsempészed a sünit.Utána már nem valószínű hogy kidobják.
2012. aug. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
12.000 Ft van és még 7000 kéne :S ááá az lehetetlen..:S ha megveszem meg minden eleve az állattal dobna ki engem az utcára sztem..szóval..erről is ennyit,de köszönöm hogy írtatok és végigolvastátok <3
2012. aug. 3. 21:40
 7/24 A kérdező kommentje:
de nem is az a lényeg hogy gyűjtsem a pénzt,hanem hogy tudnám rávenni anyát hogy megengedje a sünt? mert ha megengedné akkor szerintem a sünibe egy kicsit belefizetnének:) vagyis REMÉLEM belefizetnének egy kicsit mert nemtudom hogy lenne-e elég pénzem rá :)vagyis egy 6000 forintot még gyűjtenem kéne,de hogy..:/
2012. aug. 3. 21:51
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha édesapádat győznéd meg arról, hogy titokban adjon annyit, hogy megvehesd a sünt.

Édesanyádnak meg azt mondanád, hogy találtad, talán nem dobna ki vele együtt!

"anya azt mondja hogy szedjek az utcáról"

"és csak annyit mondott rájuk hogy aha,cukik..."

Persze lehet, hogy azt mondja, hogy vidd vissza oda, ahol találtad, de akkor már édesapád is melléd állna, hiszen az ő pénze is benne van!

2012. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek igaza van.Kérj apukádtól pénzt aztán meg azt mondod találtad.Persze az lesz a válasz hogy beteg.Elviszitek apukáddal orvoshoz megvizsgáltatni de persze csak fagyiztok egyet.És megígéred hogy két hét után elengeded ha sok a baj vele de persze már tudod hogy maradni fog.Ha apukád benne van egy kis furfangosságba és te is tartod a szád akkor csak be lehet csempészni.
2012. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
jó ötlet,jó ötlet csak apa mindig azt mondja hogy ő anya nélkül nem vesz meg semmit..mindig anyával meg kell beszélni..:( köszönöm hogy írtatok:)<3
2012. aug. 4. 08:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!