Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszisok? (lent. )

Nyuszisok? (lent. )

Figyelt kérdés

Mi a legfontosabb amit egy törpenyúlról tudni kell?

Hány évig él?

Melyik nemet válasszam?

Milyen betegségekre hajlamosak?

Mivel etessem/itassam?

Bent tartsam vagy inkább kint?

Milyen fajtát ajánlotok?

Előre is köszönöm a segítséget.:)



2012. aug. 5. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Rágni fogja éjszakánként a rácsot és nem hagy majd aludni.

Ivartalanítva kb. 8 évig.

A bak kezesebb.

Myxomatozis és RHD, mindkettő ellen van oltás. KÖTELEZŐ beoltatni, ugyanis mindkét betegség halálos.

Táp, zöldségek, egyes gyümölcsök, és rengeteg széna. Itatni csak vízzel.

Mindkét hely jó, de kint elkaphatja egy róka, vagy egy nyest.

Mindegyik fajta szeretetreméltó.

2012. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1, Nem szereti a túl sok simogatást, eleinte sokat kell vele foglalkozni, hogy szelíd legyen

2, 5-8 (max.)

3, Nőstény, mert az állítólag nyugisabb, még párzási időszakban is

4,megfázás: Ha szeles helyre rakod

hasmenés: Ha túl sok zöldet adsz neki egyszerre

5, Inni: tiszta csapvíz (egy nap egy nyúl fél litert is megiszik!)

6,Ha kertes házban laktok, akkor nyáron kint, télen bent

Ha bérházba, akkor télen/nyáron bent

7, Amelyik Neked tetszik! :)

8, Szívesen. :)

2012. aug. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy éjjel és hajnalban zajong. A lakást tönkre rágja, és szereti lepisilni a szöveteket (ágy, szőnyeg).

6-12 évig él. Váratlan betegségek korábban is előfordulhatnak, de jellemzően 3 éves kor után jönnek elő a bajok.

Állítólag a bakok nyugisabbak, de azt kell mondjam, ez a nyúltól függ, hogy milyen. Nekem nőstényem van, és mindig követ, bújik, puszilgat. Soha egy rossz megnyilvánulása nem volt.

A rosszul növő fogak, vagy túl gyorsan növőek jellemzőek, főleg a keresztezett nyulaknál. Az ivaros nőstények kaphatnak méhgyulladást a hormonjaik miatt, de ez nem törvényszerű. Vannak oldalak, ahol tájékozódhatsz a ritka betegségekről is.

Etetés főleg szénával. Zöldség, gyümölcs, és táp az, ami kell. Tápot naponta kétszer 1-1 marékkal mérj neki. Ha hízik, kicsit kisebb marokkal vegyél. A tápokon napi 50-80 grammot javasolnak. A szénával azt tapasztaltam, hogy amíg meg nem találod azt a fajtát, vagy azt a kaszálóhelyet, amit szeret, addig turkálni fog csak benne. A törpenyulas oldalon árul egy ember szénát, én őt javaslom, ha budapesti vagy.

Kint a ragadozóktól kell féltened, bent pedig a bútoraidat kell óvnod. :)

Nem tudok fajtát ajánlani.

2012. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát az enyém most halt meg 3 évesen.Nőstény volt, folyton álvemhes volt, idegbajos.Nem igazán volt kezes, pedig volt vele foglalkozva.Daganata lett az állkapcsában, nem tudott már enni sem, állatorvos sem tudott rajta segíteni pedig próbálkoztunk, de sajnos meghalt.Nőstényt csak akkor szabad venni, ha ivartalanítod, de hímmel is ígyvan ugyanis azok meg büdösek nagyon és jelölgetnek, spriccelnek.Éjszak sokszor zajongott, kapart.Széna a fő tápláléka(90%), valamint táp(1evőkanál/nap), zöldség, gyümölcs de ezekből csak pár kocka naponta.

Bekell oltatni!Azt a fajtát ami neked tetszik, nekem állófülü törpém volt, de szerintem a logófülűk(kosorrúak) aranyosabbak.Hány évig él: úgy tudom akár 10 évig is élhetnek, ivartalanítva!!

Betegségre hajlamosak sajnos-fogtályogra ami nem is gyógyítható csak kezelgethető drágán, állatorvosnál, fogtúlnövésre és álvemhességre, valamint bélproblémáik lehetnek, bélleállás amibe belehalnak pár nap alatt, valamint mixomatózisra.

2012. aug. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél törpenyulat, ahhoz nagy felelősség kell. Vigyáznod kell rá, állatorvoshoz vinni, tisztítani a ketrecét stb.

Fajtától is függ az életkora, kb. 7-11 évig.

A nemek közt nincs különbség, de a bakokat ajánlatos ivartalanítani.

Genetikánál fogbetegségek a gyakoriak, de ez általában a keverék fajtáknál van, tehát fajtisztát vegyél tenyésztőtől.

Ha fertőzött szúnyog megcsípi, meg is halhat, tehát myxomatózis elleni oltást kell adni neki.

Mindig legyen hideg víz és széna előtte, erre nagy szüksége van és boltokban lehet kapni nyúltápot. De salátát is adhatsz, káposztát, bár az puffaszt, és dinnyehéjat.

Ha kint tartod, télen és a hidegben megfázhat, szóval legyen olyankor egy meleg hely, ahol tartod. A ketrec minimum 100x50x50 cm legyen. Ha kisebb, akkor felügyelet mellett engedd ki néhányszor ugrálni.

Olyan fajta legyen, ami neked tetszik. Nekem oroszlánfejűm van.

Itt mindent megtudhatsz:



[link]

2012. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem a tenyésztő azt monda 4 hónapos koráig ne adjak friss zöldet,mert nem tudja megemészteni és egy idő után fölfúvódik. Bent tardsd esete mer megcsípi a szúnyog és megbetekszik akár halálos is lehet de ki is lehet vinni csak ne vidd napra és ne hagyd kint éjszakára . Mindeggy mejik nemet választod de ha lány és nem ivartalaníttatod a kkor nagykorában hiányolni fogja a fajtársait és nem tudod csak a fejét simogatni mert azt hiszi h egy fiú közeledik , és nehezebb az ivartalaníttatésa és megesik hogy nem kel föl a z altatásból. Ha fiút akkor 4-5 hónapos korában ivartalaníttatni kéne a feromonok miatt ha nem tenyészted de a fiú műtéte egyszerűbb , viszont csak a kkor lehet műteni ha leszállt a heréje és sokat kell foglalkozni vele .
2012. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!