Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúltartás ketrec nélkül?

Nyúltartás ketrec nélkül?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy nyuszit, és igazából arra gondoltam hogy ha lehet nem zárnám ketrecbe, hagynám hogy szabadon kóricáljon.

Az elektromos kábelek nincsenek földközelben, a szőnyegek elég ócskák már, nem sajnálom őket.

Valakinek lenne tapasztalata ilyen téren?

Hogyan lehet a nyuszit alomra szoktatni így, nem fog egyszerre több sarokba járni?


2012. aug. 5. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A mi nyuszink is szabadon van a szobában. De mikor hozzánk került, vettünk neki ketrecet, bele minden dolgot, ami szükséges lehet, nyusziwc-t, házikót, aminek a tetején imád aludni, itatót, kajás tálat. Tehát hiába van egész nap szabadon, azért a dolgát a ketrecbe végzi, oda jár enni, inni, sokszor pihenni is. Van a keti tetején egy vékony fa lap, így biztonságban érzi magát, tudja, hogy az az ő rezidenciája. Eleinte azért volt bezárva, amíg megtanulta a szobatisztaságot, de ez nálunk szerencsére két hét alatt sikerült. A vezetékeken, szőnyegeken kívül azért szereti rágcsálni a fal sarkát, az ajtót, ajtófélfát, a könyveket, újságokat, szobanövényeket és még sok mindent, nagyon találékonyak e téren. :) Ezen kívül vigyázni kell nehogy beszoruljon valahova, mert imádnak bebújni minden kis résbe. Mi a szekrényt kellett felemelnünk, mert míg pici volt aláfért, aztán egyszer csak nem, és félúton megakadt. A gáztűzhely mögé is imád bebújni és ott aludni. (addig nincs is baj, míg nem kapcsolom be a sütőt :) ) A lépcsőre (emeletre) is szeretett felugrabugrálni, de onnan is könnyen leeshet. Erről szerencsére teljesen leszokott. Úgyhogy én mindenképpen javaslom a szobatisztaság, wc-zés miatt a ketrecet, de amúgy ha teljesen nyuszibiztossá tudod tenni a szobát, lakást, akkor lehet szabadon, mint a mi nyuszikánk is. Ja, és még valami, amíg nem ivartalaníttattuk, addig folyton jelölgette a bútorokat, (fotel, ágy, kaki, pisi, de szerencsére arról is le lehet szoktatni, hogy fölugorjon a bútorokra) és ha ölbe vettük, akkor is egyből lekakilt minket. Erre is készülj fel, de ez az ivartalanítás után 1-2 hónappal teljesen elmúlik, abbahagyja. (ivartalaníttatni úgy kb 8 hó-s korban lehet, addig kitartás! :) )
2012. aug. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nincs éjjelre külön szobája, akkor kelleni fog a ketrec. Az én nyuszimnak szokása volt hogy amikor nem volt bezárva éjjel beugrált mellém az ágyba:). Hiába tettem le, ugrált picit aztán 10 perc múlva megint. Ez elég veszélyes lehet neki is, mert álmomban rákefüdhetek, és nekem is, mert az arcomra is ugorhat. Ha elmennél nyaralni és vinnéd őt is akkor is jól jöhet egy ketrec.
2012. aug. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!