Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jó a hörcsög gömb?

Jó a hörcsög gömb?

Figyelt kérdés

Szeretik a hörik, vagy nem? Érdemes venni, nem állatkínzás, milyet lehet venni aranyhörcsögnek? Tudom, megoszlanak a vélemények erről, de azért megkérdem:).

köszi



2012. aug. 8. 20:47
1 2
 11/12 anonim válasza:
Szerintem akkor vegyél neki, ha a hörcsögöd nagyon szeretne szabadon lenni, futkározni. :) Az enyém nagyon szereti, mindig azt várja, hogy futkározhasson benne :) Szerintem nem állatkínzás, de az igaz, hogy 15 perc legyen a max idő, hogy benne legyen. Nem nagyon szeret több órán át az enyém se egy gömbbe lenni. :) Ez olyan mintha te is benne lennél egy gömbbe egy órán át, na az te se szeretnéd, gondolom. :D Én mondom, a hörcsögöd dönti el hogy szereti e, vagy sem. Az én hörcsögöm mondom, hogy nagyon imádja. :) Ez a hörid döntése :)
2014. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát vicces, hogy egyesek anélkül, hogy használták volna, kijelentik, hogy nem szereti az állata. :)

Mi először fűegérnek vettük, az nem szerette, viszont a höri az láthatóan imádta. Néhány perc után megtanulta irányítani és arra is rájött hogy az alacsony küszöbnek neki kell futni. Szépen elbóklászik a lakásban vele, időnként megállt és megpróbál valamit megrágni, de persze nem megy, de cáfolom, hogy nem lát, mert nagyon is lát benne a tapasztalat szerint. A mienk tudatosan irányított benne.

Cáfolva az ittenieket továbbá: Benne lehet hagyni felügyelet nélkül, igaz nem órákra. És habár jobb neki ha szabadon futkározhat, de ez sok helyen nem megoldott, az viszont nem mondanám, hogy az jobb ha valaki az ölébe engedi ki és le van korlátozva a futás tere negyed négyzetméterre.

Amúgy méreténél és anatómiájánál fogva egy hörcsög gömbben nem tud lesérülni a höri ha csak nem gurul le egy lépcsőn vagy ilyesmi.

Ilyen elven a futó kerék is természet idegen és veszélyes (beakad a lába) és időnként abban is eltud esni, mégis nem jellemző, hogy valaki ellene szólna.

2016. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!