Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacomnak megszülettek...

Kaarooliinaa kérdése:

Tengerimalacomnak megszülettek a kicsinyei és a hímet nem tudom hogy ki vegyem e vagy sem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
a hímet kiveheted
2012. aug. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már szülés előtt ki kellett volna venni!!!!! Szülés után nem sokkal újra pározni fognak vagy már párzottak is,mert nem vetted ki időben! Most újra vemhes lesz! Ez nagyon megviseli a nőstényt!!! Miért nem ivartalanitod a himet??!!
2012. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szükséges ivartalaitani a himet... az szerintem veszélyes ilyen kicsi állatoknál. Inkább tartsd őket külön!
2012. aug. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem vetted ki, most már benn hagyhatod, valószínű megint terhes lett az anya.
2012. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha vége a szülésnek, a hím malac egyből újra befedezi az anyát. Úgyhogy most már késő, valószínűleg újra vemhes a malacod, nyugodtan bent hagyhatod.
2012. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a kicsik miatt kérdeztem és a nőstény az 24 órával a szülés után eshet teherbe ismét és már kivettem csak éjszaka hagytam őket együtt mert akicsik még vizesek voltak nem akartam nyaggatni őket
2012. aug. 11. 15:19
 7/8 A kérdező kommentje:
ja és azt elfelejtettem mondani hogy 3 havonta születnek csak kismalacok mert 1 honapig külön választom az anyát apát hogy a kismalacok az anyjuk mellett fejlődjön 1 hónap után pedig eladom őket és vissza szoktatom a szülőket egymáshoz ahol én élek ott ugy viszik a tmalacokat mint a cukrot :S :) :P :P
2012. aug. 11. 15:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Itt mást írnak, pedig hidd el értenek hozzá!


[link]


"Ha vemhessége idején hím társaságában van, közvetlenül az ellés előtt, vagy ha állandó felügyelet alatt van, eközben a hímet tegyük külön, mert a nőstény ovulációja mindjárt a fialás után - az elléstől számított 2-dik órában - beindulhat. A szülés utáni (postpartum) ivarzás tengerimalacnál a 2-15 órában már bekövetkezik. Ha hím van a közelében, mindjárt az ellést követően újra vemhes lesz, ami rendkívül egészségtelen a nőstény (és a kölykök) számára!"


Vegyél inkább még egy lányt és felváltva hadd pihenjenek két szülés közt egy kicsit többet!

2012. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!