Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tudtok a nyusziról?

Mit tudtok a nyusziról?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy nyuszit. Még nem tudom milyen fajtát. Nem is vagyok benne járatos. Ezért is kérném a tanácsotokat, tapasztalataitokat. Kinek milyen nyuszija van? Mennyire vonzza az egereket (kertes házban lakom, és ha jól tudom a nyuszik vonzzák az egereket)? Miket eszik? Mekkora ketrec kell neki? És ezek körülbelül milyen árban vannak?

De a legfontosabb az lenne, ha nyuszifajtákat mondotok. :)

Sajnos bele kellett törődnöm, hogy nem kaphatok kutyát, ezért egy nyuszira gondoltam...



2012. aug. 15. 20:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azt is kihagytam, hogy zséna mindig legyen előtte, ez fontos az egészségének.
2012. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ma 14:49

Egy normális tenyésztő,aki ad származási lapot a nyuszihoz,az nem fogja kereskedésbe beadni.Én ilyenről sose hallottam.

2012. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az én nyuszim tenyésztőtől van, de állatboltban vettem, mert a tenyésztő egyben kisállatbolt tulajdonos is.

De minden nyulat tenyészt valaki aki a kereskedésbe kerül, csak lehet, hogy nem olyan híres tenyésztő. Tehát szerintem marhaság az, hogy az állatboltokban csak rossz, nem egészséges nyulakat lehet kapni. Persze van olyan is, de nem mind.

( én nem a 14:49-es vagyok )

2012. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

14:49 vagyok

Én csak logikusan gondolkodtam, amikor azt írtam.

De feltehetnénk a kérdést, hogy ki számít tenyésztőnek. És a tenyésztő vásárlóköre kikből áll?

2012. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

De én a tenyésztő alatt azt értem,hogy kapok a nyúl mellé törzskönyvet stb.

Tehát azok akiknek van egy nőstényük meg egy bakuk és pároztatják őket majd eladják a piciket minden papír nélkül,(na szerintem tőlük kerülnek be a kereskedésbe a nyuszik,meg jófogáson,expresszen is tőlük lehet leginkább venni )azt én nem hívom tenyésztőnek.:)

Olyat én meg még nem hallottam,hogy törzskönyves nyuszikat árulnának kereskedésben.Ahol én voltam kereskedésben ott sok olyan nyuszi volt aki nagyon kicsi volt,tuti,hogy nem érte még el azt a kort mikor ellehetne választani az anyjától.Meg teljesen rosszul etették őket..Rossz volt nézni.Ilyennek egy tenyésztő nem teszi ki a nála született nyuszit.Egy normális tenyésztő meg azért a jövendőbeli gazdival is szeret találkozni,beszélgetni,mikor én megvettem a saját nyuszimat legalábbis így volt.Megmutatta a fogát füleit,szemeit(hogy nem könnyes) stb..Tehát,hogy lássam,egészséges.Majd beszélgettünk elmondott csomó alap dolgot a tartásról.Kérdezhettem.Majd mondta örülne később pár képnek róla,valami visszajelzésnek.:)

Szóval szerintem ilyen egy jó tenyésztő.

Kereskedésben pedig nem csak beteg,foghibás nyuszik vannak persze,de jóval nagyobb rá az esély mint egy normális tenyésztőnél.

2012. aug. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én olyanról is hallottam, hogy egy kisállatbolt tulaja vett igazi tenyésztőtől törzskönyvezett nyulakat, úgy tett mintha saját magának venné, de utána berakta a boltba.
2012. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!