Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hadjam a két tengerimalacomat...

Hadjam a két tengerimalacomat hogy verekedjenek össze és akkor el fog dölni hogy ki a fönök?

Figyelt kérdés
Szoval a tengerimalacomnak vettem kb 1 honapja egy társat( mind2 fiu) Mikor osszeraktam öket eleinte elvoltak 1 ercig utánna kezték csattogtatni a fogukat és még össze is akartak kapni. 1 honapig a nagy ketrecet kettéválasztottam egy üveggel,hogy láthassák egymást. 1 honap mulva megint megprobáltam öket összerakni de még mindig nem barátkoztak össze verekedni akarnnak :( mit tegyek, haggyam hogy verekedjenek? :(
2012. aug. 18. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "hadjam"?


A többi t a wikipédiából:

A helyesen megválasztott fajtársra a tengerimalacoknak szüksége van. Külön érdemes szólni az azonos, illetve eltérő nemű állatok tartásának kockázatairól. Hobbiból, kedvencként tartott állatoknál célszerűbb az egynemű párok (hím-hímmel, nőstény-nősténnyel) tartása, mert így elkerülhető a szaporulat és a vele járó gondok és felelősség, valamint a vemhességgel és a szüléssel felmerülő kockázatok. A hím állatok együtt tartása ugyanúgy lehetséges, mint a nőstényeké, de mindkét nemnél tanácsos úgy összeválogatni a társakat, hogy egy idősebb egyed mellé egy jóval fiatalabb kerüljön. Ebben a felosztásban ugyanis a rangsor az egyértelmű fizikai fölény miatt már eleve adott. Közel azonos korú társak összeszoktatásának megkísérlése nőstényeknél átmeneti vagy állandósuló civakodást, hímeknél egyenesen életveszélyes sérüléseket okozó verekedéseket eredményezhet. A hímet a nőstény hosszú távon általában nem bántja, esetleg az összeszoktatási időben lehetnek átmeneti, kisebb-nagyobb nézeteltérések. Különnemű társak tartásakor számolni kell a szaporulattal. Fontos megjegyezni, hogy ha a nőstény tengerimalac egy éves koráig nem szült, vagyis 10 hónapos koráig nem vemhesült, akkor már nem ajánlatos hím társat tenni mellé, mert medencéje egy éves kora után fokozatosan becsontosodik, rugalmasságát elveszíti, ellehetetlenítve a kismalacok akadálytalan megszületését. Ezért aztán az egy évesnél idősebb, nemzőképes, de nem ellett nőstény ideális társa egy fiatalabb nőstény vagy egy ivartalanított hím lehet.

2012. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mekkora a korkülönbség a két malac között? Semmiképp ne hagyd verekedni őket mert komoly sérüléseket tudnak egymásnak okozni. Nekem is két fiúm van és amolyan se veled se nélküled kapcsolatban élnek. Ketrecen belül csak elválasztva tudják egymást elviselni, míg kint a kertbe ahol nagyobb a helyük remekül elvannak. Bár volt már olyan hogy ott is verekedésig fajult a dolog. 1 éve laknak együtt elválasztva, de még mindig nem rendezték le ki a főnök. Valószínűleg nem is tudom őket soha se egybe tartani.

Próbáld meg te is a ketrecen kívül egy nagyobb helyen, szobában, vagy esetleg az udvaron összeszoktatni őket, de ott se hagyd hogy verekedjenek. Ha kint már elfogadták egymást, akkor utána lehet a ketrecen belül összeengedni. Előtte a ketrecet és az összes malacos holmit ki kell mosni ecettel, hogy ne érezzék rajta a saját szagukat.

2012. aug. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ugye nem a ketrecben engeded össze őket?! Legelőször ki kell tenni őket egy olyan helyre a földre,ahol még egyik se volt, búvóhelyeket kell lerakni,hogy egymás elől el tudjanak vonulni, és igy kell őket összeengedni. A közös ketrecben elválasztva azért nem jó,mert védik a területüket és egyfolytában a riválist látják az üvegen keresztül. Szóval nem jó igy.
2012. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

a korkülömbség nem ojan nagy egy kicsivel kisebb az uj malac, és az a baj hogy kint is verekednek egymásnak kaptak ma is de ép hogy elkezdtek verekedni kikaptam a régi malacom(az se ojan régi 3 honapja van meg még csak kb,lehet még annyi se ) de az már van majdnem 1 éves kb. Lehte hogy majd veszek nekik külön ketreceket és akk külön tartom a nagy ketrecet meg kilököm

....gondolom ha még külön is vannak legalább lássa a másikat meg csak nem érzi magát egyedül :)

2012. aug. 18. 14:52
 5/12 A kérdező kommentje:
egyenlöre ne tudom külön ketrecbe rakni öket mert még nincs csak 1 nagy .. majd ha ugy alakul veszek nekik 1-1 ketrecet
2012. aug. 18. 14:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Valószinűleg a kis korkülönbség a baj... Legalább 6 hónap korkülönbség kell közöttük,akkor adott a rangsor és nem kell verekedniük,hogy eldöntség,ki a főnök. Az új malac mennyi idős? Ő is támadja a nagyobbat? Vagy csak a nagy a kicsit?
2012. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a körkülömbsége nem tudom megmondani de az uj malac kb 3-5 cmvel kissebbb mint a nagy.És a kicsi is támadná meg a nagy is a kisebbet ugyhogy mind2:(, mostmár sajnálnám eladni az uj malackát és egy kisebbet venni ,egyedül me unatkozna a crégi malacom nem érezné hogy van egy másik mellete a közelben egyedül érezné magát..gondolom:(
2012. aug. 18. 15:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor vagy összeengeded őket és előbb-utóbb eldöntik,ki a főnök, vagy életük végéig külön lesznek?! Egyik se jó megoldás,de hosszú távon az első jobb szerintem. HA mindig külön vannak,akkor magányos mindkettő,semmi értelme,hogy ketten vannak.
2012. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja,vagy kénytelen leszel megválni valamelyiktől, pl a kisebbet becseréled néhány hetes picire...
2012. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Cseréld le az elválasztó üveget egy rácsra. Az üvegen keresztül nem érzik egymás szagát, nem hallják rendesen egymást, sőt van aki szerint a malacok nem is látnak át az üvegen.


Semleges helyen próbáld meg őket összeszoktatni, kint a szobában. Akár minden nap többször is próbálkozhatsz, de ne hagyd elfajulni a veszekedést! Ha megbarátkoznak, akkor ahogy írták előttem, teljesen kitakarított közös ketrecbe tedd őket vissza együtt!


Én a helyedben megpróbálnám azt is, hogy direkt fordítva raknám vissza őket egy kis időre az elválasztott helyekre, hadd szokják egymás szagát!


Ha a szoktatásnál odakészítesz egy kis törölközőt, akkor azt rádobhatod az agresszív malacra, attól elcsendesül. Ha meg félted a kezedet, vegyél fel egy kiselejtezett bőrkesztyűt!


Előbb utóbb sikerülni fog, de lehet, hogy hosszú lesz az út!


Ha viszont a környéken (a lakásban) akár egy lánymalac is van, meg se próbálj két hímet egyberakni!

2012. aug. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!