Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek meddig bírják ki...

Cunciii kérdése:

Szerintetek meddig bírják ki a kisnyuszik mikor megszületnek hogy ne egyenek? és hány napig bírják éhen míg elpusztulnak?

Figyelt kérdés
Mert nem tudom hogy szoptassa e őket az anyjuk. és tegnap előtt este születtek, még mindig élnek, de egy már elpusztult múltkor 5 nap után mind megdöglött de az létezhetetlen hogy kibírták éhen addig. Szerintetek?:(((
2012. aug. 18. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne szaporíts!

A kérdésre válaszolva: Ha nem vagy biztos benne, hogy szoptat-e az anyaállat, akkor neked kell dajkálni a kicsiket. Nézz utána a neten vagy fordulj állatorvoshoz, hogy mivel etesd őket. Ha jól tudom a kisnyuszik napi egyszer szopiznak, szóval akár meg is tudod őket menteni, időd kell hogy legyen ennyire.

2012. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát de olvastam hogy kecsketejjel kell őket etetni és nincs itthon, és múltkor próbáltam egyet megmenteni 3 napig élt ahogy etettem naponta többször tehén tejjel de eggyik reggel elpusztult szegény :( meg leszaladt a torkán a tej és kijött az orrán :( félek hogy nem tudnám megmenteni őket, a szüleim meg nem is akarják elvenni az anyjuktól..
2012. aug. 18. 12:49
 3/8 anonim ***** válasza:
ahonnét mi hoztuk a nyuszimat ott kecsketejet kaptak
2012. aug. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha előzőleg is ez volt minek kellett újra elletni az a szegény nyuszit ?:/
2012. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem én akartam hogy megint legyenek kicsijei hanem apám...most is csak én aggódom hogy nem szoptat az anyjuk..de ha én etetném akkor félrenyelnek :(
2012. aug. 18. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:

A kisnyúl laktóz érzékeny. Megdöglik a tehéntejtől.

Laktóz mentes macskatej pótlót lehet neki venni állatorvostól.

De ha reggel nem lapos a pocakjuk, hanem kerek, akkor nyugodj meg, és ne piszkáld őket. A nyuszik titokban szoptatnak.

Viszont ha nem elég szelíd a mama, otthagyhatja a kicsiket, ha idegen szag van rajtuk.

2012. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ma kétszer is egy kisnyuszi kinn volt a fészekből..nem tudom hogyan bírt akkorát mászni mikor még menni sem tud nagyon..de akkor sem szabadkézzel tettem vissza..nem bántom őket remélem túlélik.
2012. aug. 18. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Az anyanyúl egy nap csak egyszer szoptat és ez így teljesen normális. Ha nem hallod őket sírni, nem mocorognak, akkor békén kell hagyni őket, mert rendben vannak.
2012. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!