Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy 1éves csuklyás (nőstén...

Van egy 1éves csuklyás (nőstény) patkányom, szertenék neki patkányom, elviselne egy társat?

Figyelt kérdés
szeretenék neki egy társat, de nem tudom hogy elfogadná-e? van valakinek tapasztalata?

2012. aug. 18. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg társas lények, szerintem ha megfelelően fokozatosan összeszoktatod őket akkor boldogabb is lesz.
2012. aug. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Össze lehet szoktatni őket, van amelyik patkánynál gyorsan megy az összeszokás, van amelyiknél lassabban.

Nálam fél nap alatt megszokták egymást. Olvass patkányos fórumokat, sok hasznosat írnak róla, és segítenek is ha valamit nem tudsz.

[link]

[link]

2012. aug. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is úgy hallottam, hogya patkányok kettesével érzik jól magukat, hiszen azok a patkányok akik nem lakásban élnek (nem az ilyen tenyésztett patkányokra gondolok) azok is kolóniában élnek nem pedig egyedül. szerintem nyugodtan vegyél mellé egy másikat de ne ragd össze őket rögtön mert még nem ismerik egymást nehogy baj legyen belőle az első alkalommal. amúgy mennyi idős a patkányod? mert míg kölyök korukban könnyen elfogadják maguk mellé a társat később már nehezebb összeszoktatni őket, de nem lehetetlen :)
2012. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát már elmulott 1éves. :/
2012. aug. 19. 16:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát így nem lesz egyszerű mert az a legjobb ha születése óta együtt vannak, mert így lehet h már nem akar maga mellé senkit és bánthatja. mondjuk mivel társas lények ezért lehet h megszokja egy idő után.ha meg nem jönnek ki jól maximum tartod őket külön ketrecben (vagy nem tudom miben tartod).
2012. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát ez nem volt vmi jó ötlet,mert az idősebb pati egyszerűen megakarta ölni a picit.

Minden összeszoktatási trükk ellenére,szerintem későn akartam én ezt már.

Na nem gáz,a picurnak van új gazdija..

2012. aug. 25. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!