Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degunak elég egy 24x37x40cm...

Degunak elég egy 24x37x40cm ketrec?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 12:54
 1/7 juhasz94 válasza:
Szerintem ez elég kicsi. Nagyon nagy a mozgásigényük, állandóan rohangálnak. Egyébként hány degut szeretnél? :D
2012. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egyet a ketrec mérete miatt.
2012. aug. 20. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez túl kicsi! Ráadásul a degu társas állat, legalább 2-t kell venned belőlük, hogy jól érezzék magukat. Ketrecnek meg egy 50x50x80 cm-eset vegyél. (először nekem is nagynak tűnt, de pár hét alatt valahogy "összement" a mérete a szememben... kell ez nekik, nagyon igénylik! hidd el!)

És még egy dolog: ne vegyél akármilyen degutápot! A legjobb a Versele-Laga Chinchilla Complete, csincsillatáp, de a degunak is tökéletes.

Ha nem tudod ezeket biztosítani, akkor ne degut vegyél, ami valljuk be, elég sok macerával és odafigyeléssel jár, hanem pl. hörcsögöt, egeret! Egy törpehörcsög is aranyos, jóval olcsóbb a degunál, és nem kell annyi mindenre figyelni a vásárlásánál és tartásánál.

2012. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az állatvédelmi törvény 40*60*60 centit ír elő minimumként, de az valóban minimum, azaz hosszútávon kicsi lesz.


Egy felnőtt degu farok nélkül is van 20 centi hosszú, és ha jókedve van ugrik helyből 60 centit fölfelé.

Mintha egy akrobatát tartanál egy szekrényben. Ne várd, hogy boldog, és kedves legyen.


Ha nem tudsz egy csincsilla ketrecet szerezni, vagy építeni, akkor válassz egy olyan állatot, amelyik jól érzi magát ebben a ketrecben.

Ha jól sejtem az a törpehörcsög.

2012. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:) én is kicsinek tartom de gondoltam azért megkérdezem.


inkább más állatkát választok, ami jól érzi magát az ekkora ketrecben is.:)

2012. aug. 20. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy ekkora ketrec max egy törpehörcsögnek elég, bár én azt is nagyobban tartom.
2012. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány cm a rácsköze. Ha sűrűbb, szerintem kisebb fajta egereknek is jó, pl. japán táncolóegér. Egyébként tényleg törpehörcsög.
2012. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!