Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni vele? (vadászg...

Mit lehet tenni vele? (vadászgörény)

Figyelt kérdés

Már majdnem egy hete van nálunk,2hónapos hím, minden nap kijön pár órára játszani, de amikor hozzányúlok akkor egyből hátrakapja a fejét hogy megharapjon. Egyszer már szájzárat is kapott.

Egyébként velem már nem annyira vad csak a család többi tagjával,mikor kint van és pl anyám kijön akkor egyből támadja a lábát... nekem csak szagolja meg beleharap 1 kicsit de rászólok és abbahagyja. nem tudom hogy most csak játszik vagy komolyan veszi?



2012. aug. 24. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a görim..Mikor séta közben odanyúlok felé akkor mindig meg akar harapni.

2 dolgot tehetsz:

- Mikor megharap akkor fogd meg a grabancát és szorítsd a földhöz.De csak annyira, hogy ne tudjon ellenkezni.Nehogy kárt tegyél benne.Majd engedd el hagy szaladjon

-A másik, hogy gyakrabban simogasd, beszélj hozzá...Ha megharap ne reagálj,ne kiabálj és ne szidd le.Csak simogasd meg.

Elég ellenkező módszerek, de nekem görénygazdák mondták ezeket és be szoktak válni.

2012. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet
2012. aug. 24. 15:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a te görid már szelíd?
2012. aug. 24. 18:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia,nekem 2 teljesen szelíd görim van,senkit nem harapnak,következetesnek kell lenned,ha harap akkor adhatsz nekik kisebb pofonokat,leszídhatod és hangos nemmel rászólhatsz,a leszorításos módszer és a grabancrázás is nagyon hatásos,az orrpöckölést ne használd és próbáld rávenni a családod többi tagját,h ők is foglalkozzanak egy kicsit vele,különben őket ugyan úgy fogja harapni.
2012. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, csak az a gond hogy már megpróbáltam a földhöz szorítani utána mikor elengedtem akkor egyből támadt megint, aztán a grabancrázással is próbálkoztam akkor meg próbálja oldalra fordítani a fejét. De remélem hamar összebarátkozunk, játék közben már megtudtam simogatni
2012. aug. 24. 20:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát valamennyire szelíd.. :D Legalább is engem nem harap meg.Csak, ha ételszagú a kezem.
2012. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
barátom apjának volt 2 görije régebben, azok közül az egyik megharapta a szomszédot, a fülén lógott és úgy szájzárat kapott. Egyszer megharapta barátom apját, egyszer meg barátom nővérének a férjének a lábujját. Én meg mindig csak úgy voltam hajlandó bent maradni a szobába, ha felvettem a gumicsizmát, vagy ha az ágyon ültem amíg ki voltak engedve és jól eldugtam a lábam. Ezek olyanok voltak, hogy direkt a lábra mentek. pláne ha valaki megilyedt és elkezdett ugrálni előttük, akkor tuti ráharaptak. Barátom anyját nem harapták meg, ő ilyen göri mama volt, volt mikor így hozta a kaját nekik, a 2 görény ment utána :D Ő tudta őket felvenni, simogatni, rakosgatni, őt nem bántották. Meg az volt az egyik göri hobbija, hogy a pasik szőrös lábáról, kezéről tépkedte a fogával a szőrt, epilált :)
2012. aug. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 LeGrady ***** válasza:

Még senki nem említette, hogy az is nagyon hasznos, ha mindenkimegtanulja úgy megfogni, hogy ne tudjon harapni. A legáltalánosabb a két melső láb között két ujjal a fejet megtámasztani. a többi ujjal pedig a láb mögött körülöleni. A lényeg egy stabil, nem fájó fogás aiben a göri nem tud harapni. Nos ebben kell tudni mindenkinek tartani pár percet. Közben lehet simogarni, beszélni hozzá - meg kell tanulnia kik a főnökök.


Nekünk eleinte ilyenkor ficánkolt, fújt, stb, ma már csak néz ránk, sóhajt, esetleg a képünkbe ásít :)

2012. aug. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én egyébként úgy fogom meg hogy az egyik kezemen kesztyű van a másikkal meg simogatom...

Ja és valamelyik nap bent volt játszani, én hosszúnadrágba, mert mikor elsőnek kint volt én rövidben voltam akkor ugrált fel a lábamra, szóval hosszúnadrágban voltam az meg bebújt a nadrágszáramba és úgy harapott meg :D olyan mint ha direkt bosszantana :D

2012. aug. 25. 09:17
 10/11 anonim válasza:

Honnan kaptátok? Olvastam hogyha előző helyén(vagy

Ahol született) nem foglalkoztak vele eleget vagy

Bántották akkor nem bízik meg az emberben.téged

Mint a gazdályát kezd megkedvelni,ezért nem harap

Annyit v. Csak játszani akar. Egy szerető és gondoskodó

Környezetben hamar kinövi.

2012. szept. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!