Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap kaptam egy tengerimalac...

SF15 kérdése:

Tegnap kaptam egy tengerimalacot és még ugye nagyon fél. Mikora fog felbátorodni hogy esetleg megengedi hogy megsimogsam?

Figyelt kérdés

2012. aug. 24. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyedenként változó, hogy mikor szokja meg az új helyét, de átlagosan 1 hét. Etesd kézből sokat, hiszen akkor összekapcsol Téged a finom falatokkal. Beszélhetsz is hozzá, ha nem is érti meg, mit mondasz, azt érezni fogja, hogy törődsz vele. Arra vigyázz, hogy soha ne üldözd a kezeddel, vagy kapd el váratlanul, mert annyi a bizalomnak. Ezek után már csak idő kérdése :)
2012. aug. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb. 1 hét mire megszokja. De fontos, hogy ne legyen olyan helyen ahol könnyen megijed. Adj neki a kezedből enni, és fontos hogy mindig tudjon inni mert ebben a forróságban szegényke könnyen kiszárad. Egy hétig még ne nagyon simogasd, had szokjon hozzá az új helyéhez és körülményekhez. Sok sikert.

~Anne~

2012. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. aug. 24. 13:11
 4/5 anonim válasza:
szerintem is kb. 1 hét de ha nagyon félős akár fél évig is eltarthat ,hogy megbarátkozzon. Szerintem nem ártana a sok víz adagolása mellett még vizes (kicsavart) törölközőt rakni a ketracegyik oldalára,mert a tengerimalacok nem tudnak izzadni és ilyen hőségben hőgutát is kaphatnak. Ha szeretnél még több dolgot megtudni a tengerimalacokról és a tartásukról,nézdd meg ezt az oldalt : gemon.ro
2012. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Már eltelt pár hónap,hogy megkaptad a malackádat. Én tegnap vettem egyet,és az enyém is borzasztóan félős,a ketrec egyik sarkban ül és riadtan figyel.

Nemsokára hozok mellé egy társat,szóval nem lesz egyedül.

De nem engedi,hogy simogassam (nem is próbálom egyelőre ezt erőltetni), enni eszik rendesen,de ha benyúlok kaját adni neki,akkor ide-oda rohangál a ketrecben.


A tied mennyi idő alatt szokta meg a környezetet és téged?

2012. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!