Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit rakjak a nyúlketrec aljába?

Mit rakjak a nyúlketrec aljába?

Figyelt kérdés

2012. aug. 29. 13:04
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
Nyulat.
2012. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értettem hogy pl. szénát, forgácsot, vagy simán csak a ketrec műanyag alján szaladgáljon?
2012. aug. 29. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Alomra gondolsz? Hát én a fapelletet javaslom, nem is muszáj az egész aljába, elég ha beteszel egy nyuszi WC-t és azt almozod.
2012. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha bent van a forgács nem valami jó, mert belemegy a szőrébe, és szét hordja az egész lakásban, én is azt használtam eleinte, és ahogy ki be ugráltak minden tiszta forgács lett, kénytelen voltam 5 percenként söpörni, a pellett ilyen szempontból sokkal jobb, és a szagokat is jobban tartja.
2012. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rendes házinyúlra vagy törpenyúlra gondolsz?


Milyen a ketreced? Vasrácsos, amiből kihullik az ürülék, vagy deszka?


Ha vasrácsos, az jó. Ne tegyél alá semmit. Az etető legyen olyan nehéz, hogy ne tudja elmozdítani. Még jobb az önetető-önitató.


Ha deszka, akkor én a viaszosvásznat javaslom, mert gyakran kell majd takarítanod és azt a legegyszerűbb kihúzni és lemosni.

2012. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A fapelletet nehezebben rúgja ki, szóval az jobb mint a forgács, csak drágább. Én a tengerimalacaim alá mindig forgácsot rakok, és amikor kiszórják akkor egy kis seprűvel összetakarítom, így nem hordjuk szét az egész házban:)
2012. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A ketrecnek műanyag az alja, tehát szobanyúl az illető. :D

Nekik csak a WC-be teszünk fapelletet, oda viszont piszkosat, hogy tudja mire való. Szagról találja meg az illemhelyet.

A többi maradjon pucéran, és ha baleset van, töröld ki szagtalanra. (Pl. 20%-os ecettel.)


Ha már egy helyre jár, és melege van, akkor járólapot lehet neki betenni, azon szeretnek hasalni. (Az enyémnek 20 fokon is meleg a lakás.)

Vannak kéjencek is, akik ház tetejére rakott párnán pihiznek, meg függőágyazós is akad köztük.

De ezekkel csak a magabiztos WC használat után kísérletezz.

2012. aug. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg teljesen szobatisztává nem válik, addig csak a WC-jébe tegyél FAPELLETET. Ha szobatiszta lett, érdemes valami alá tenni (nálam egy méretre vágott szőnyeg van bent), mert attól lett sarokkopása, hogy majdnem egy évig csak a műanyagon volt... Aztán egyszer felszakadt neki, és 1 hónapig kellett szegénynek kenegetni meg átkötözni naponta a lábacskáját. Szóval ha már szobatiszta lett és csak a wc-jébe pisil, tegyél be szőnyeget neki, ő is jobban fog szeretni azon feküdni, mint a sima műanyagon.
2012. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!