Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a hörcsöggel?

Mi lehet a hörcsöggel?

Figyelt kérdés

Ma estefelé láttam rajta, hogy rosszul van, nem jön ki a kajáért amit adtam neki, mint tegnap este.. nagyon szapora a légzése.. a szemei résnyire vannak csak nyitva, nagyon lomhán mászkál, feltéve ha mászkál.. inkább elfekszik.

A héten a napokban meg múlt héten sem láttam semmi jelét betegségnek vagy egyébnek. Van bent neki kis tálkába mag eleség. Minden nap szoktam neki adni ezen kívül friss ennivalót.. sajt, barack, szőlő, paradicsom, alma stb. .. ezeket mindig elfogyasztja, most sem találtam elraktározva nála ezekből. Szóval én azt látom eszik, de érzem rajta, hogy fogyott is valamennyit. Mondjuk már nem is olyan aktív mint régebben, mert okt-november környékén lesz 2 éves. Nálam 20 hónapja van. Első hörcsögöm. Soha nem kerekezett, sajnos nem sikerült rászoktatni. A szőre is fakó már és nem is olyan sűrű, mint fiatal korában. Ez valami betegség lehet vagy az öregség jele lehet? Állatorvoshoz elvinném holnap reggel tudna segíteni rajta?


2012. aug. 29. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Öregség is lehet. De szerintem ez inkább a meleg miatt van, meg a fel-le ingázó hőmérséklettől. Próbáld folyamatos hőmérsékleten tartani szegénykét, biztos ő is kivan a frontok miatt.
2012. aug. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 degesz ***** válasza:
Szerintem nem az időjárás az oka, hisz már nincs az a nagy hőség, bár lehet megviselte szegényt. Ha fakó és ritkább a szőre az bizony az öregség jele. A hörcsögök nem élnek túl sokáig, én is 4-et temettem már el (pár+2gyerekük), átlag 2,5 évet éltek. De ha holnap is rosszul van, mutasd meg az állatorvosnak, ő biztosan meg tudja mondani mi a baj. (én elvinném)
2012. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Abban a nagy melegben levittem a földszintre, ott nem volt az a hőség. Itt az emeleten biztos hőgutát kapott volna. Bár vasárnap felhoztam már, hogy velem legyen. Lehet hagynom kellett volna még lent. :C

Bár mivel már idős is szegénykém, ez a szeszélyes idő jobban meg is viseli. :/

Úgy gondoltam mindenképpen elviszem dokihoz holnap, most este nem tudtam megoldani már. :(

2012. aug. 29. 23:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom neked, az állatorvosok igen kis százaléka rendelkezik egzotikus szakvizsgával. Ennek hiányába lövésük sincs a hörcsögökről, mert csak kutyára, meg macskára készítik fel őket az egyetemen. És azok, akik leteszik ezt a külön fizetős vizsgát, azoknál meg a gyakorlat szokott hiányozni. Mindenképpen érdemes az állatorvosra rátelefonálnod és megkérdezned, hogy ért-e a hörcsögökhöz. (Aztán csak érezd ki a hangjából, ha hazudik, mert nagyon sok megteszi, mert kell a pénzed neki.)
2012. aug. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez valóban igaz. Én is elvittem az egyik hörcsögömet mert úgy éreztem nincs minden rendben vele. "Megvizsgálta" és ezt mondta nincs vele semmi baj. 2hét múlva meghalt szegénykém!! :"( Legyen előtte friss víz. Igen valószínű ez az öregség jele. Ilyenkor kevesebbet esznek, és lomhábbak lesznek, többet alszanak.
2012. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már sokkal jobban van. :)
2012. szept. 3. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!