Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem van egy hosszúszőrű...

Nekem van egy hosszúszőrű tengeri malacom, de nagyon lusta nem akar csinálni semmit mit tegyek?

Figyelt kérdés
nincs elhizva, középméretű, nem öreg 2-év körül van. már mindent megpróbáltam hogy mozogjon kicsit. de amikor kiveszem nem mozdul, hanem csak áll, amig vissza nem rakom. kb. egy ve kaptam ismerőstől, ugyhogy nem is mondhatom azt hogy fél. úgytudom a malacok nagyon futkározósak, nem?
2012. aug. 30. 15:57
 1/8 anonim válasza:
Csalogasd zöldséggel, de ne add neki azonnal hanem húzd előtte el. Ha nem megy hagyd hogy beleharapjon egyet és csináld újra. Ha a ketrecben is csak gubbaszt lehet hogy valami baja van, nem ártana megnézetni.
2012. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zsuzsanna.:) ***** válasza:

Szerintem félös. :)

Ételel cslogasd

2012. aug. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem minden malac futkos sokat. Néha megiramodnak, de utána képesek hosszan elidőzni egy helyben. A tied is többet rohangálna, ha szereznél mellé egy kisebb (ugyanolyan nemű) társat!

Mikor enni adsz neki, mikor kiveszed, miközben fésülgeted mindig beszélj hozzá sokat, mert unatkozik!

2012. aug. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A malacoknak társ kell, akkor rohangásznak! Egyedül minek rohangászni? Ha nincs társuk, lusta disznókká válnak :) Vegyél mellé egy ugyanolyan nemű társat, és megoldódik a probléma.
2012. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. :) és igazatok van, tényleg jobb lenne ha vennék mellé társat! :)
2012. aug. 30. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp egy társra van szüksége, és sokkal jobb lesz a kedve is! :) Többet fog futkorászni.
2012. aug. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak, hogy azonos nemű társ kell neki! Régen, amikor nem volt még tapasztalatom a tengerimalac tartásban, az első malacom egyedül élte le az életét. 5 évig élt, meg nagyon sokat foglalkoztam vele, viszont sosem futkorászott, ha letettem, csak ült, vagy lefeküdt. Évekkel később, mikor már minden létező dolgot elolvastam a helyes tengerimalac tartásról, kettő azonos nemű malackát vettem, és hát le sem lehet őket lőni, folyamatosan futkosnak, mászkálnak, motyognak egymással. Míg az egyedül tartott malacom meg sem mukkant, csak ha kaja után visított, meg ha simogattam. Mert hát nem volt kivel beszéljen, de ha van egy társa, folyamatosan megy a motyogás, nagyon aranyosak, kéne neki egy társ. www.gemon.ro
2012. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2012. szept. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!