Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma kaptam: Segitesz?

Ma kaptam: Segitesz?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy tengerimalacot elég vad mit csináljakk vele?
2012. szept. 3. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Várd meg, amíg megszokja az új környezetét.

Ez természetes, hogy még vad, ha ma kaptad, mégis mit vársz tőle?

2012. szept. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ketrece, alma, itatója, zöldsége, tápja van?
2012. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha mindene megvan, lehet hogy most célszerű lenne a ketrecét egy kicsit letakarni, hogy nyugisabb legyen neki, hadd szokja először csak a hangokat stb.

És figyelj oda, hogy más háziállat (kutya, macska) ne férjen hozzá, mert esetleg könnyen vadashús lehet belőle. :))))

2012. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Hogy érted, hogy vad? Harap, kocogtatja a fogát, felborzolja a szőret? Vagy csak fél, ezért elbújik, és menekül a hirtelen külső ingerektől?

Az előbbi a vad, az utóbbi természetes minden malackánál.

Vad tengerimalaccal várj 1-2 napot, hogy szokja az új környezetét, és rácson át etesd finomságokkal. Pl. dugj be egy répát, de úgy, hogy érezze a kezedet is, megharapni viszont ne tudja. Egy idő után, (pár nap, pár hét, ez malactól függ) ha már úgy látod, nem annyira utál, kinyithatod a ketrecajtót, és azon keresztül a tenyeredből adj neki enni. Vigyázz, ha kocogtatja a fogát, vedd ki a kezedet! Ha megpróbál megharapni, akkor kezdd előről rácson át. Majd ha bátran eszik már a kezedből, esetleg az éhségének hangot is ad, (uízik) utána simogathatod, veheted ki.

A félős tengerimalacoknak csak idő kell, hogy megszokja a helyét, és sok foglalkozás, hogy megszeressen Téged. Etetheted egyből úgy, hogy beteszed a kezedben az ételét, elé tartod, és előbb-utóbb el fogja venni. (minden malac szereti a hasát)

Mindkét esetben segít, ha csinálsz neki egy függőágyat, amin a te szagod van rajta. Magyarul egy régi, rossz ruhádat alakítsd át függőággyá, és tedd be neki a ketrecbe. Orron át is vezet egy út a malac szívéhez, nem csak a hasánál! :)

2012. szept. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat akkor meg nyugodtam.

Mindene van kaja viz forgács és akváriumba tartom ami neki pont megfelelő. Úgy értem hogy vad menekül a kezedból ha meglát elbújik morog. 1-2 napig kicsit sötéseb helyen lessz és utánna több fényt fog kapni.

2012. szept. 3. 19:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne tedd sötétebb helyre, mert akkor nem tud elegendő D-vitamint termelni a szervezete! A rágcsálóknak is kell a fény az életben maradáshoz, főleg hogy a tengerimalac nappali állat.
2012. szept. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
1-2 napig lessz de nem teljes sötétbe
2012. szept. 3. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne tedd sötét helyre! Nem attól fog megnyugodni!

Ne legyen ricsaj, hagyd békén, ne fogdosd, először csak az új környezetét szokja meg. Utána se egyből kézbevétellel kell próbálkozni. Hanem a ketrec közelében lenni, megszagoltatni a kezedet, egyre több időt a közelében tölteni és ha már nem szalad el a kezed alól, engedi a simogatást óvatosan ki lehet venni.

Ekkor vigyázni kell-lassú, megfontolt mozdulatok! És megfelelően tartani, nehogy megijedjen-amúgy is tériszonyuk van!

A tiszta almon, vízen kívül a legfontosabb a friss széna. A malik fő tápláléka a fűfélék! Nem alma, nem répa, hanem széna!

Jó malacozást!

2012. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!