Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy felnőtt macska képes...

Egy felnőtt macska képes lenne megölni egy nyulat?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még szép, simán péppé veri.
2012. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
szerintem nem,max ha kisebb méretű, de a macskák nem szoktak nyúlra vadászni
2012. szept. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

csak azért kérdezem mert régen voltak nyulaink, amikor még kicsi voltam és eléggé jó dolguk volt a lakásban éltek :)

akkor is voltak macsekok és eszükbe sem jutott bántani őket, viszont most van egy olyan cicánk aki nagyon harcias. élelmes macska mert majd mindennap hoz haza egeret de már patkány is volt (erdő mellett lakunk) de tényleg igazi uralkodó típus, azért nem tudom, hogy nem e fordulna meg a fejében hogy a nyulat is kicsinálja..

2012. szept. 5. 20:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani a macskának, hogy a nyulat ne bántsa, de sohasem lehetünk benne eléggé biztosak. Az állatoknak olyan a felfogásuk, hogy ha valamit nem szabad, akkor azt csak előttünk nem szabad, amikor nem vagyunk ott, nyugodtan lehet. Ha tényleg úgy döntesz, hogy harcias cica mellé hoztok nyulat, akkor nagyon vigyázzatok a nyuszira!
2012. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
El sem tudod kepzelni hogy egy macska mire kepes,a mienk(persze egy kandur)megfogta a gorenyt,es a goreny azert eleg szivos allat.Ugyhogy a nyuszika neki csak jatek.
2012. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


szerintem akkor nem fogok vele próbálkozni, mert nem szeretném hogy szegény nyussz ilyen sorsra jusson, ezért nincs értelme elhozni :(

2012. szept. 5. 21:38
 7/11 anonim ***** válasza:

simán megöli a macska a nyulat DE nálunk még a hörcsögöt se bántják mert akármilyen hihetetlen de elmagyaráztam nekik, hogy az is az én állatkám és felkötöm azt a macskát amelyik bántani meri :D

persze nem ölném meg a cicát nehogy vki szó szerint értse :D...egyikük próbálkozott levadászni a hörit de elpopóztam érte...azóta egyik se nézegeti :)

2012. szept. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy rendes házinyulat szerintem nem tud megölni, max egy nagyobb kandúr, de megsebesíteni megtudnák egymást, a mi nyuszink megakarta támadni a kutyát
2012. szept. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hat igen,vedekezik a nyul de a macskaval szemben semmi eselye.
2012. szept. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a nyúl bent lenne, nem szabadon ugrálna a ház körül. Egy átlag macska nem fog megölni egy nyulat, főleg ha együtt tartod őket eleinte felügyelet alatt és vigyázol hogy ne bánthassák egymást. Idővel egymáshoz szoknak, össze is barátkozhatnak.

Ugyanolyan ez mint a kutya-macska barátság, az is csak a nevelésen múlik, van egy vadászkutyám, sose bántaná a macskámat, mert megszokta hogy az is családtag. De a macskám sem bántja a patkányomat. Persze kettesben sosem hagynám őket, jobb vigyázni.

Ez meg kifejezetten aranyos:

http://www.youtube.com/watch?v=k0iCI6Rr8ng

2012. szept. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!