Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya macska összeszoktatás...

Kutya macska összeszoktatás Múlt héten hoztunk egy 4 hónapos tacskó kutyust, és van 1 felnőtt macskánk?

Figyelt kérdés
Hogy tudom őket összeszoktatni? A macska fél, fúj és szalad is el. A kutya ugassa és egyből kergeti amint meglátja. Mit csináljak hogy megoldódjon ez a probléma, nem akarom egyiket se elveszíteni. A macskát próbáltam a szerszámosba tenni hogy oda adok neki enni oda nem megy be a kutyus de egész nem lehet ott, ki is szeretne menni. Mióta meg kiengedtem nem jön haza, félek hogy nem is fog, most kitaláltam hogy éjszakára bezárom a kutyust a folyosóra, hátha így visszajön a cica. A cica 3 éves.
2012. márc. 23. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez azért félő mert ha a macska szorult helyzetbe kerül, például egy sarokba akkor egészen könnyen egy mozdulattal kikaphatja a kutya szemét. Igazából nem lehet semmit tenni, majd megszokják egymást. Mint kutya a kutyát. Szerintem a kutyának nem tűnik fel, hogy ez egy macska. Egyszerűen csak kergeti mert szalad. De majd hozzá szoknak egymáshoz. Érdemes lenne a macska körmeivel vmit csinálni, mert mondom, a kutya szemének könnyen baja lehet.
2012. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A macska nem karmol egyáltalán, mert fél első nap is csak fújt de azóta a kutya nagyon felbátorodott, és szétszedné szerintem ha nem fut el a macska, mert egyből támadja.

2012. márc. 24. 06:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha meglátod egyből szidd le. De ne az az" ejnye bejnye a kutya azt se tudja , hogy szidják" szidás legyen, hanem úgy szólj rá a kutyára, hogy az meghúzza magát a földön minden egyes alkalomkor. Így a te jelenlétedbe nem fogja csinálni, mert tudja, hogy te vagy a főnök és te határozod meg akkor, hogy mit lehet mit nem. Amúgy hidd el, az a macska is karmolna ha szorult helyzetbe kerülne, mivel fél. És általában félelemből történik a karmolás.
2012. márc. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekünk van egy felnőtt cicánk de játékos és jól kijön a tacskómmal a tacsi most 10 hónapos és néha a macska megy oda a kutyához és ráugrik szóval itt nálunk oda vissza megy

de igen veszélyes mert ha már öreg cicád van akor jobb ha megtanítod neki hogy hagyja békén mi megtanítotuk hogy a másik már nagyon öreg cicánkat hagyja békén és nem megy oda hozzá csak a játékos cicához de szokott a macskátol az orrán sebeket szerezni és van amikor vérzik is de már nem szokott ilyen lenni

2012. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!